jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۷۶۵   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون حدود 70 هزارهکتار از اراضی و باغات کشور در شش استان متاثر ازهجوم ملخ‌های صحرایی با استفاده از هواپیما، سمپاشی هوایی و ازطریق نیروی انسانی سمپاشی زمینی شده است.اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایرنا افزود: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی، با هجوم ملخ‌‌های صحرایی به ایران این آفت تاکنون 300 هزار هکتار از اراضی و باغات استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس را تحت‌تأثیر قرار داده و آسیب‌هایی به باغ‌ها و مزارع وارد کرده است.
وی گفت: با توجه به درخواست وزارت جهاد کشاورزی برای تامین اعتبار ده میلیارد تومانی برای مقابله با این ملخ‌ها، ‌این درخواست از سوی وزیر کشور و قائم‌مقام رئیس شورای‌عالی مدیریت بحران کشور به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است.
به گفته نجار، در سال‌های اخیر به منظور راه‌اندازی طرح پایش مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی یک میلیارد تومان و به منظور امحای سموم 30 میلیارد تومان از محل مواد 10 و 12 قانون بودجه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر