jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۰۱۳۸۰   ۲۷ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۹:۴۰

فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های مذبوحانه و مضحک آمریکا در تروریست خواندن سپاه را بی‌ثمر دانست و گفت: این اعمال و حرکات آن‌ها هیچ خللی در حرکت الهی انقلاب نمی‌تواند وارد کند.

تلاش‌های مضحک آمریکا در تروریست خواندن سپاه بی‌ثمر است

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی ظهر امروز در مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت‌زهرا(س) برگزار شد تلاش‌های مذبوحانه و مضحک دشمن مثل تروریست خواندن سپاه را بی‌ثمر دانست و اظهار داشت: ما به‌جز سیاهی، تباهی و خباثت از سردمداران کاخ سفید سراغ نداریم و این اعمال و حرکات آن‌ها هیچ خللی در حرکت الهی انقلاب نمی‌تواند وارد کند.

فرمانده کل ارتش گفت: با مرور تاریخ به اسامی مردان و زنانی می‌رسیم که نه فقط در زمان خود تأثیرات مثبتی روی جامعه و اهداف انسانی داشتند بلکه بعد از رفتن هم‌روی نسل‌های بعد اثرگذار است.

وی بابیان اینکه این افراد در بعضی عصرها انگشت‌شمارند، ادامه داد: بعد از ظهور و بروز اسلام در جوامع تحت تأثیر شخصیت‌های بی‌نظیری وجود یافتند که امروز به عنوان یک الگو به آن‌ها نگریسته و تأسی می‌گیریم.

امیر موسوی با اشاره به بروز شخصیت‌های پر خیر متعدد بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، افزود: بخش عمده و قابل توجه چهره‌های ممتاز به زمان دفاع مقدس مربوط می‌شود.

فرمانده کل ارتش شهید سپهبد امیر صیاد شیرازی را یکی از این چهره‌های ممتاز انقلاب اسلامی معرفی کرد و ابراز داشت: لقمه حلال، شیر پاک، تربیت صحیح، تأثیرات محیطی و اراده و تلاش شخصی در زندگی صیاد شیرازی تا چه اندازه نقش داشته جای بحث و بررسی دارد ولی خلوص در بندگی خدا عامل اصلی این جایگاه رفیع است.

وی اضافه کرد: بسیاری از ویژگی‌های پرشمار دیگری که از صیاد شیرازی به‌درستی بیان می‌شود زیرمجموعه این خلوص بندگی خدا است که چنین به این امیر دلاور ارتش عزت، بصیرت و قدرت تشخیص زمان و وظیفه‌شناسی می‌دهد.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ویژگی‌ها و اثرات خلوص در بندگی خداوند صیاد شیرازی منحصر به دوران حیات ایشان نیست، بیان کرد: پس از بیست سال پس از شهادت همچنان به فرزندان، دوستان، شاگردان و حتی کسانی که وی را ندیده‌اند انگیزه می‌دهد و به سمت اهداف درست می‌کشاند.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به حادثه سیل اخیر که همچنان درگیر آن هستیم، تصریح کرد: اینکه نیروهای ارتش به عنوان اولین یا یکی از نخستین امدادگرانی که به صحنه آمدند و به هموطنان یاری رساندند، تأسی از سیره شهید صیاد شیرازی یکی از علل اصلی آن است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه فرماندهان ارتش شهید صیاد شیرازی را الگوی خود می‌دانند و سر کلاس درس وی تربیت‌ شده‌اند، عنوان کرد: اگر صیاد شیرازی امروز در حادثه سیل حاضر بود در همان لحظات اول آستین بالا می‌زد و به امداد به سیل‌ زدگان می‌شتافت که نیروهای ارتش همان کار را کردند و این‌یکی از نتایج و ثمرات حرکت آن مرد بزرگ در ارتش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر