jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۷۰۲۴ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

محمدعلی بهمنی در حاشیه مراسم بزرگداشتش در مشهد و رونمایی از کتاب «روزگار من و شعر» خاطره‌ای درباره سرودن شعر امام رضا(ع) نقل کرد؛ همان شعری که با این مطلع شروع می‌شود:

شرمنده‌ام که همت آهو نداشتم/ شصت و سه سال راه به این سو نداشتم و با این بیت به پایان می‌رسد:‌ خوانده و یا نخوانده به پابوس آمدم؟/ دیگر سؤال دیگری از او نداشتم. این شاعر تعریف کرده که در
63 ‌سالگی دعوت شده بود برای داوری جشنواره شعر رضوی اما حقیقتی او را از قبول این دعوت، بازمی‌داشت؛ با خود می‌گفت وقتی هنوز شعری شایسته برای حضرت نگفته، نباید به خود اجازه داوری شعر رضوی را بدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر