jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۶۲۸۷   ۱۸ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

در سال‌های قبل، بهمن‌ و اسفند، دوران پرکاری برای نمایندگان کارگران و کارفرمایان بود. پرکاری از این جهت که موضوع تعیین دستمزد بیش از 14 میلیون کارگر در میان بود، اما امسال برخلاف سال‌های قبل با گذشت پیش از نیمی از اسفندماه تنها یک جلسه به صورت رسمی با حضور شرکای اجتماعی برای بررسی این موضوع حساس برگزار شده است.

علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار درباره جلسات شورای عالی کار گفته است: وزارت کار جلسه را به تعویق می‌اندازد و این اصلا اتفاق قابل قبول و خوشایندی نیست. برخلاف سال‌های گذشته تا 16 اسفند هنوز هیچ مذاکره جدی و رودررو با کارفرمایان و دولت نداشته‌ایم.
وی با تاکید بر این‌که نباید در برگزاری جلسات تا این اندازه اهمال بورزند، ادامه داد: برگزار نشدن جلسات، عملا فضای چانه‌زنی کارگران را محدود کرده؛ ما باید تا امروز چند جلسه برگزار می‌کردیم که متأسفانه فقط یک جلسه با موضوع تعیین دستمزد 98 برگزار شده که در آن جلسه نیز وزیر کار و دو وزیر دیگر حضور نداشتند. خدایی درباره زمان برگزاری نشست شورای عالی کار افزود: بنا بر اخبار رسیده، جلسه دویست و هشتاد و یکم شورای عالی کار روز سه‌شنبه 21 اسفند 97 ساعت 15 با موضوع «تعیین دستمزد کارگران» تشکیل خواهد شد./ تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر