jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۹۵۳۰۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷  |  ۱۸:۲۰

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: 70 هزارتن سیب و پرتقال با 17 درصد زیر قیمت بازار در ایام عید توزیع می‌شود و برای تامین میوه هیچ نیازی به واردات نیست.

اعلام جزئیات عرضه میوه تنظیم بازار شب عید

به گزارش جام جم آنلاین از فارس،‌ حسین شیرزاد در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «چهار دهه دستاوردهای کشاورزی» درباره تنظیم بازار میوه شب عید اظهار داشت: کمیته‌های راهبردی تنظیم بازار، تشکیل شد و بر اساس مصوبات این کمیته‌ها، ۳۰ هزار تن سیب درختی به طور کامل، خریداری و به استان‌ها حمل شده است.

وی ادامه داد: در کنار این ذخیره‌سازی، ۶ هزار تن ذخایر احتیاطی سیب در نظر گرفته شده که در ۵ کلانشهر ذخیره شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه میوه‌های تنظیم بازاری حدود ۱۲ تا ۱۷ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود، گفت: این عرضه مطابق با قیمتی که ستاد تنظیم بازار تا هفته آخر اسفند اعلام می‌کند، انجام خواهد شد.

شیرزاد تصریح کرد: میوه‌های تنظیم بازاری در مراکز مستقیم عرضه ستاد تنظیم بازار، غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های تعاونی مصرف، عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار تن ذخیره پرتقال برای شب عید مصوب شده است، افزود: ۳۰ هزار تن از این پرتقال‌ها باید از شمال کشور خریداری شود که حدود ۲۷ هزار تن آن تاکنون خریداری و حمل شده است؛ ضمن اینکه ۳۰۰۰ تن باقی‌مانده نیز طی چهار تا پنج روز آینده خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میوه‌های خریداری شده در سال جاری از کیفیت بالا و سایز مناسب برخوردار هستند، گفت: این محصولات به صورت سورتینگ شده به سردخانه‌های استان‌ها حمل شده و تا هفته آینده، خرید و حمل پرتقال ادامه دارد.

به گفته شیرزاد، از ۴۰ هزار تن پرتقال تنظیم بازاری، ۳۰ هزار تن تامسون شمال و ۱۰ هزار تن والنسیای جنوب است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار داشت: امسال سازمان مرکزی تعاون روستایی در زمینه مجموع خریدها و ذخیره‌سازی‌ها ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته و ۴۲ درصد نسبت به ۵ سال گذشته دخالت بیشتری داشته است.

وی با بیان اینکه نیازی به واردات میوه نداریم، گفت: هیچ گزارشی مبنی بر ضرورت واردات میوه برای شب عید به دست ما نرسیده و تولیدات داخل به اندازه کافی و در سایز مناسب است.

شیرزاد با بیان اینکه میوه‌های تنظیم بازاری با کانتینرهای یخچال‌دار و در زمانی کوتاه به مقاصد عرضه، منتقل می‌شود، تأکید کرد: امسال این میوه‌ها از افت و کسری کمتری برخوردار خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر