jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۱۵۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

وزارت خارجه چین اقدام کانادا در مورد شروع روند رسیدگی استرداد منگ‌وانژو، مدیر مالی ارشد شرکت چینی هواوی به آمریکا را محکوم کرده است.

به گزارش ایسنا، دولت کانادا روز جمعه خبر داد که با اعطای مجوزی به دادگاه، این امکان را فراهم کرده تا استرداد منگ وانژو به آمریکا بررسی شود.
چین این اقدام دولت کانادا را «تصمیمی سیاسی» خوانده است.
منگ وانژو سال گذشته به درخواست آمریکا در کانادا بازداشت شد. آمریکا، منگ وانژو را متهم کرده که به منظور دور زدن تحریم‌های ایران در اداره شرکتی صوری نقش داشته اما منگ وانژو و شرکت هواوی این ادعاها را رد کرده‌اند.
منگ وانژو که دختر مؤسس شرکت هواوی است، فعلاً با قرار وثیقه آزاد و تحت نظارت دائم قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر