jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۵۱۰۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مهدی شادمانی، پنجشنبه‌شب مهمان برنامه اختیاریه بود و از روند مبارزه‌اش با سرطان گفت.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ششمین قسمت از برنامه اختیاریه با اجرای سید مرتضی فاطمی، میزبان مهدی شادمانی، از خبرنگاران باسابقه ورزشی بود. شادمانی روزنامه‌نگار قدیمی است که سال‌‌ها در عرصه ورزشی فعالیت کرده اما دو سال است به بیماری سرطان سارکوم مبتلا شده است.
این روزنامه‌نگار که سابقه همکاری با رسانه‌هایی همچون همشهری جوان، عصر ایران و برنامه ۹۰ را داشته است در این گفت‌وگو در خصوص مبارزه‌اش برای غلبه بر این بیماری و اراده قوی او برای جنگ با سرطان صحبت کرد.
شادمانی درباره چگونگی اطلاعش از بیماری سرطان گفت: به شکل عجیبی متوجه شدم. دنبال علت درد مهره‌های کمرم بودم که دکتر در پاسخ گفت آخی سرطان داری! این همسر و بچه‌ات هستند؟! از ترس درد بیماران سرطانی هیچ‌وقت حاضر نبودم با بیماران سرطانی مواجه شوم تا در هیچ قسمت از دردشان شریک نشوم. به من گفتند با سه سال شیمی‌درمانی خوب می‌شوی و باید تحمل کنی اما ماجرا از یک سال قبل عوض شد.
این روزنامه‌نگار ادامه داد: وخامت اوضاع از نوع سرطان من بسیار سریع بود. یک سال قبل پزشکی به من گفت تومور در پای توست و باید پایت را قطع کنی. من ابتدا مقاومتی نکردم و گفتم خدایا اگر تقدیر این است، من این کار را می‌کنم. اما این برای تو کاری ندارد مشکلی که توسط علم حل نمی‌شود را برطرف کنی.
او ادامه داد: حقیقتی وجود دارد که همه ما درباره خدا حرف می‌زنیم، اما به این باور نداریم که خدا انجام می‌دهد به این سادگی نیست. من رسیدم به جایی که قلبا حس کردم هیچ راهی ندارم جز راه خدا؛ امیدوارم کسانی که مرا می‌بینند در خوشی‌هایشان این دَر را پیدا کنند؛ نه در تنهایی! من فکر می‌کنم سرطان گرفتم تا خدا را ببینم، خداکند تا سالم هستید خدا را ببینید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر