jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۴۲۹۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به شناسایی 31 نوع حادثه در دنیا گفت: در ایران این 31 نوع حادثه رخ می‌دهد، بنابراین ضروری است با برنامه‌ریزی اصولی، شهرها در برابر این حوادث شناخته شده نهایت آمادگی را داشته باشند.به گزارش جام‌جم، جمالی‌نژاد با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه مهاجرت از روستاها به شهرهای کوچک و از شهرهای کوچک به شهرهای میانی و در نهایت از شهرهای میانی به کلانشهرها مشکلاتی به همراه داشته که برای جلوگیری از این مهاجرت‌ها دو راهکار در پیش‌رو داریم. یکی برنامه‌ریزی به سمت کاهش جمعیت در شهرهای بزرگ و نیز جلوگیری از شکل‌گیری کلانشهرها و دیگر این‌که برنامه‌ریزی برای محیط‌های ایمن به صورت بلندمدت و کوتاه‌مدت در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به این‌که 76 درصد از شهرهای ما در سطح خطرپذیری بالایی قرار دارند، خاطرنشان کرد: سالانه حدود 775 هزار حادثه آتش‌سوزی بزرگ و سایر سوانح در کشور ما رخ می‌دهد و این نشان‌دهنده حجم کار بالای آتش‌نشانان است.
در ادامه این همایش مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران بر ضرورت توجه به ایمنی شهری و تاکید بر روش‌های علمی و تخصصی برای فراهم آوردن شهری ایده‌آل برای مردم تاکید کرد.
مهدی داوری اظهار کرد: متاسفانه خسارات ناشی از حوادث بسیار است و این امر موجب هدر رفت سرمایه‌های انسانی و مالی می‌شود. ما نمی‌توانیم جلوی همه حوادث را در شهر بگیریم اما باید با کمک روش‌های علمی، چالش‌ها را شناسایی کنیم و با یافتن راهکارهای عملی روش‌هایی را برای مقابله و پیشگیری از حوادث ارائه نماییم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر