jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۴۲۹۳   ۰۷ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به شناسایی 31 نوع حادثه در دنیا گفت: در ایران این 31 نوع حادثه رخ می‌دهد، بنابراین ضروری است با برنامه‌ریزی اصولی، شهرها در برابر این حوادث شناخته شده نهایت آمادگی را داشته باشند.به گزارش جام‌جم، جمالی‌نژاد با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه مهاجرت از روستاها به شهرهای کوچک و از شهرهای کوچک به شهرهای میانی و در نهایت از شهرهای میانی به کلانشهرها مشکلاتی به همراه داشته که برای جلوگیری از این مهاجرت‌ها دو راهکار در پیش‌رو داریم. یکی برنامه‌ریزی به سمت کاهش جمعیت در شهرهای بزرگ و نیز جلوگیری از شکل‌گیری کلانشهرها و دیگر این‌که برنامه‌ریزی برای محیط‌های ایمن به صورت بلندمدت و کوتاه‌مدت در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به این‌که 76 درصد از شهرهای ما در سطح خطرپذیری بالایی قرار دارند، خاطرنشان کرد: سالانه حدود 775 هزار حادثه آتش‌سوزی بزرگ و سایر سوانح در کشور ما رخ می‌دهد و این نشان‌دهنده حجم کار بالای آتش‌نشانان است.
در ادامه این همایش مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران بر ضرورت توجه به ایمنی شهری و تاکید بر روش‌های علمی و تخصصی برای فراهم آوردن شهری ایده‌آل برای مردم تاکید کرد.
مهدی داوری اظهار کرد: متاسفانه خسارات ناشی از حوادث بسیار است و این امر موجب هدر رفت سرمایه‌های انسانی و مالی می‌شود. ما نمی‌توانیم جلوی همه حوادث را در شهر بگیریم اما باید با کمک روش‌های علمی، چالش‌ها را شناسایی کنیم و با یافتن راهکارهای عملی روش‌هایی را برای مقابله و پیشگیری از حوادث ارائه نماییم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر