jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۴۲۲۲   ۰۷ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

روند تحویل گرفتن عناصر تروریستی داعش توسط مسؤولان عراقی از شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین اخبار از این دست، شبکه خبری «الفرات» عراق گزارش داد که 231 عنصر عراقی داعش از شهرک «الباغوز» واقع در استان دیرالزور (شرق سوریه) تحویل نیروهای عراقی شدند. به گزارش این منبع، ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا این افراد را تحویل گردان 37 ارتش عراق داد و به مرکز بازداشتی منتقل شدند که برای این تروریست‌ها تدارک دیده شده است. یک منبع امنیتی عراقی نیز که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که عراق طی روزهای آینده، گروه‌های دیگری از داعش را تحویل خواهد گرفت.
همزمان با این اتفاقات، مسؤولان اطلاعاتی عراق و یک مسؤول نظامی آمریکا اعلام کردند عناصر داعش که در سوریه شکست خورده‌اند، با عبور از مرزها، وارد عراق می‌شوند و همین مساله باعث خواهد شد امنیت شکننده عراق بر هم بخورد. پایگاه خبری «صوت العراق» به نقل از این مسؤولان گزارش داد که طی شش ماه گذشته بیش از هزار عنصر داعش از مرزهای سوریه وارد عراق شدند. بنا به گفته یکی دیگر از مسؤولان اطلاعاتی عراق، شمار تروریست‌های مسلح در این کشور حدود پنج تا هفت هزار نفر است که در مناطق بیابانی و صعب‌العبور مخفی شده‌اند.
در این میان گفته می‌شود که خروج این تروریست‌ها از سوریه و ورودشان به خاک عراق با نظارت آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد. حسن العلو، نماینده استان نینوی در پارلمان عراق در این رابطه در صفحه توییتر خود نوشت 30 کامیون حامل 3000 عنصر داعش با نظارت آمریکا از سوریه خارج شدند. وی با اعلام این پرسش که آیا این عناصر وارد صحرای استان «الانبار» (غرب عراق) شده‌اند، تأکید کرد: « شاید پاسخ این پرسش دشوار باشد. بیش از 30 کامیون حامل حدود سه هزار داعشی از الباغوز در سوریه با نظارت آمریکا و در برابر دیدگان جهان خارج شدند. واقعا آنان در کجا مستقر شدند؟». العلو در ادامه تصریح کرد: «اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، هدف از آن چیست؟ آیا مرزهای ما تا این حد باز است؟ چرا دولت درباره این موضوع سکوت کرده است؟». البته یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق این موضوع را رد کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر