مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز (۲۸ بهمن ماه) تا آخر بهمن جو کشور تحت تاثیر چند سامانه بارشی قرار می‌گیرد و بارش باران و برف، وزش باد، کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد از گردنه‌های کوهستانی و برفگیر در تعدادی از استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۹۲۴۳۹
آسمان ایران تا پایان بهمن؛ برفی است

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفتگو با ایسنا افزود: برای امروز (۲۸ بهمن) بارش برف و باران در خراسان شمالی، خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود همچنین در شمال هرمزگان (حاجی آباد)، خراسان جنوبی (سرایان، بشرویه، فردوس، بیرجند، قاین، زیرکوه و طبس)، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی اواخر وقت امروز (۲۸ بهمن) از کشور خارج می‌شود، گفت‌: هوای برخی از نواحی کشور امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن) متأثر از موج دیگر بارشی خواهد بود. به این ترتیب که در دامنه‌های زاگرس مرکزی، در جنوب آذربایجان غربی، شرق و شمال شرق خوزستان، غرب و مرکز کرمانشاه، نقاطی از استان‌های کردستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری بویژه منطقه کوهرنگ، همدان و مرکزی همراه با کاهش نسبی دما، بارش باران و برف، وزش باد، کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد در گردنه‌های کوهستانی و برفگیر پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت‌وگو با تاکید بر اینکه فردا (۲۹ بهمن) در سواحل دریای خزر و اردبیل آسمان صاف و نیمه ابری، وزش باد جنوبی و افزایش دمای موقتی حدود سه تا شش درجه سانتیگراد مورد انتظار است، اظهارکرد: از روز سه‌شنبه (۳۰ بهمن) وضعیت هوا در این منطقه تغییر می‌کند و با شمالی شدن جریانات هوا، علاوه بر متلاطم شدن دریا، بارش و کاهش دما در کرانه‌های دریای خزر آغاز می‌شود.

به گفته وظیفه امروز (۲۸ بهمن) در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و شمال استان اصفهان به‌ویژه در طول روز علاوه بر بهبود شاخص‌های کیفیت هوا، وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به اینکه امروز تا صبح فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن) مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: امروز در نقاط دور از ساحل، ارتفاع موج تا ۲۱۰ سانتیمتر می‌رسد و در جزایر خلیج فارس از جمله کیش، لاوان و جنوب جزیره قشم میزان سرعت باد به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید بنابراین توصیه می‌شود که شناورهای سبک و صیادی در این بازه زمانی از تردد دریایی خودداری کنند.

وظیفه در پایان در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده گفت‌: آسمان تهران فردا (۲۹ بهمن)، صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و دمای تهران در این روز بین ۱۰ تا یک درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس‌فردا (۳۰ بهمن) آسمان پایتخت صاف و در طول روز با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در آخرین روز بهمن ماه به ۱۱ و یک درجه سانتیگراد می‌رسد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها