jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۹۲۲۹   ۲۲ آذر ۱۳۸۵  |  ۱۷:۰۴

جام جم آنلاین : یک مطالعه انجام شده در دانشکده پزشکی هاروارد نشان داده است پزشکان در اثر شیفت های کاری طولانی و کمبود خواب احتمال بیشتری دارد که دچار اشتباهات خطرناک پزشکی شوند.


به گزارش ساینس دیلی ، دکتر چارلز چایزلر ، یک محقق در زمینه خواب در این دانشگاه می گوید کار کردن بیش از 24 ساعت خطر آفرین است.
در این مطالعه چایزلر و همکارانش دریافتند احتمال اشتباه مربوط به خستگی توسط رزیدنت هایی که پنج ساعت بیش از حد معمول شیفت خود کار می کردند 700 درصد و احتمال اشتباهات منجر به مرگ بیمار 300 درصد بیشتر بود.
بر این اساس سالانه امکان جلوگیری از وقوع ده ها هزار جراحت بیماران وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها