jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۹۲۲۹   ۲۲ آذر ۱۳۸۵  |  ۱۷:۰۴

جام جم آنلاین : یک مطالعه انجام شده در دانشکده پزشکی هاروارد نشان داده است پزشکان در اثر شیفت های کاری طولانی و کمبود خواب احتمال بیشتری دارد که دچار اشتباهات خطرناک پزشکی شوند.


به گزارش ساینس دیلی ، دکتر چارلز چایزلر ، یک محقق در زمینه خواب در این دانشگاه می گوید کار کردن بیش از 24 ساعت خطر آفرین است.
در این مطالعه چایزلر و همکارانش دریافتند احتمال اشتباه مربوط به خستگی توسط رزیدنت هایی که پنج ساعت بیش از حد معمول شیفت خود کار می کردند 700 درصد و احتمال اشتباهات منجر به مرگ بیمار 300 درصد بیشتر بود.
بر این اساس سالانه امکان جلوگیری از وقوع ده ها هزار جراحت بیماران وجود دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها