jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۲۲۷۳   ۲۷ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

آمریکا یک افسر سابق ضداطلاعات نیروی هوایی خود به نام مونیکا ویت را متهم به جاسوسی به نفع ایران کرده است. خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: افسر ضداطلاعات نیروی هوایی آمریکا به نام مونیکا ویت در سال ۲۰۱۳ جذب سرویس‌های اطلاعاتی ایران شده بود. افشای این ماجرا یک‌بار دیگر ناتوانی آمریکا را در فعالیت‌های ضد اطلاعاتی نشان می‌دهد و آشکار می‌سازد که این دولت به ظاهر قدرتمند تا چه حد آسیب‌پذیر است.

به گزارش همین منبع، در کیفرخواست صادرشده علیه این افسر سابق اطلاعاتی آمده است: مونیکا الفرید ویت، شهروند ایالات متحده و کارشناس واحد اطلاعات نیروی هوایی آمریکا بود. وی آگوست ۱۹۹۷ به نیروی هوایی آمریکا پیوسته و تا مارس ۲۰۰۸ عضو آن بود. این کیفرخواست همچنین تصریح دارد که ویت به اطلاعات رده سری و فوق سری آمریکا دسترسی داشته است و بعد از رفتن به ایران، به شناسایی همکاران سابقش کمک کرده است.
دادستان‌های آمریکایی مدعی شده‌اند که این افسر ضداطلاعاتی اسم رمز و مأموریت‌های یک برنامه مخفیانه پنتاگون برای انجام عملیات اطلاعاتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. همچنین ادعا شده که او با اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همکاری کرده است. در بیانیه‌ای که وزارت دادگستری آمریکا روز چهارشنبه (۱۳ فوریه) منتشر کرده از مونیکا الفرید ویت، ۳۹ ساله، به عنوان افسر دایره ضدجاسوسی نیروی هوایی یاد شده که در خلال سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۸ در استخدام این نیرو بوده و پس از خروج از ارتش هم از سال ۲۰۱۰ به طور قراردادی و پاره‌وقت با وزارت دفاع آمریکا همکاری داشته است. بنابر این بیانیه، ویت در سال ۲۰۱۳ شروع به همکاری با ایران کرده و اطلاعات فوق‌سری، چون هویت چند نفر از جاسوسان آمریکایی را به مقام‌های ایرانی داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر