jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۹۰۵۰۲   ۱۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۴

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: وزارت جهاد کشاورزی، مکلف شده که آمار جوجه‌ریزی را به ۱۲۵ میلیون قطعه افزایش دهد که امیدواریم تا آخر این ماه، این گوشت وارد بازار شود.

قیمت مرغ و لبنیات تا پایان ماه ساماندهی می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم ، عباس تابش عصر امروز در بازدید از بازار خرم‌آباد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما برای ساماندهی حوزه گوشت پروتئینی نشست های مختلفی داشتیم و براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی، مکلف شده که آمار جوجه‌ریزی را به 125 میلیون قطعه افزایش دهد که امیدواریم تا آخر این ماه، این گوشت وارد بازار شود.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده مرغ هم تا اعلام بعدی قیمت، تعیین شده، افزود: برای مرغ، قیمت 9 هزار و 800 تومان به عنوان مبدأ و مبنا در نظر گرفته شده که قاعدتاً از این به بعد، رصد مرغ و محصولات پروتئینی و 25 کالایی که مشمو ل قیمت‌گذاری هستند انجام می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت با اشاره به ضرورت تمکین دامداران و مرغداران ، از قیمت مصوب، عنوان کرد: مرغ و محصولات لبنی باید با احتساب سود قانونی به دست مصرف کننده برسد که امیدواریم این ساماندهی تا پایان این ماه، انجام شود.

وی در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر «افزایش نرخ نهاده‌ها سبب افزایش قیمت مرغ شده است»، خاطرنشان کرد: ما در کشور نهاده‌های آزاد نداریم و همه نهاده‌ها براساس ارز رسمی وارد کشور می‌شود، وزارت و سازمان جهاد کشاورزی باید رصد کنند تا مشخص شود که قضیه این نهاده‌های آزاد چیست، ما هم بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه میزان تولید باید به اندازه نیاز باشد، تصریح کرد: اگر تولید به اندازه داشته باشیم، عرضه نیز با همان قیمت مصوبه انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر