jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۹۰۵۰۲   ۱۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۴

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت گفت: وزارت جهاد کشاورزی، مکلف شده که آمار جوجه‌ریزی را به ۱۲۵ میلیون قطعه افزایش دهد که امیدواریم تا آخر این ماه، این گوشت وارد بازار شود.

قیمت مرغ و لبنیات تا پایان ماه ساماندهی می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم ، عباس تابش عصر امروز در بازدید از بازار خرم‌آباد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما برای ساماندهی حوزه گوشت پروتئینی نشست های مختلفی داشتیم و براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی، مکلف شده که آمار جوجه‌ریزی را به 125 میلیون قطعه افزایش دهد که امیدواریم تا آخر این ماه، این گوشت وارد بازار شود.

وی با بیان اینکه قیمت تمام شده مرغ هم تا اعلام بعدی قیمت، تعیین شده، افزود: برای مرغ، قیمت 9 هزار و 800 تومان به عنوان مبدأ و مبنا در نظر گرفته شده که قاعدتاً از این به بعد، رصد مرغ و محصولات پروتئینی و 25 کالایی که مشمو ل قیمت‌گذاری هستند انجام می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت با اشاره به ضرورت تمکین دامداران و مرغداران ، از قیمت مصوب، عنوان کرد: مرغ و محصولات لبنی باید با احتساب سود قانونی به دست مصرف کننده برسد که امیدواریم این ساماندهی تا پایان این ماه، انجام شود.

وی در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر «افزایش نرخ نهاده‌ها سبب افزایش قیمت مرغ شده است»، خاطرنشان کرد: ما در کشور نهاده‌های آزاد نداریم و همه نهاده‌ها براساس ارز رسمی وارد کشور می‌شود، وزارت و سازمان جهاد کشاورزی باید رصد کنند تا مشخص شود که قضیه این نهاده‌های آزاد چیست، ما هم بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه میزان تولید باید به اندازه نیاز باشد، تصریح کرد: اگر تولید به اندازه داشته باشیم، عرضه نیز با همان قیمت مصوبه انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر