jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۰۳۰۳   ۱۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مرد کلاهبرداری که قرار بود تا سال 1404 در زندان بماند و محکومیتش را سپری کند با سپردن وثیقه از زندان خارج شده است و در پوشش خواستگار از دختران دم‌بخت کلاهبرداری و سرقت می‌کند. پلیس برای شناسایی مخفیگاه متهم از مردم درخواست کمک کرده است.


به گزارش جام‌جم، چندی پیش دختر جوانی با حضور در شعبه 15 بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران از مهندسی قلابی به اتهام کلاهبرداری و سرقت پول‌هایش شکایت کرد.
شاکی به بازپرس احمدبیگی گفت: چند ماه پیش در اینستاگرام با مردی که می‌گفت مهندس و پولدار است، آشنا شدم و چند بارهم در مهمانی شبانه او را ملاقات کردم تا سرانجام از من خواستگاری کرد. وی می‌دانست آپارتمانی دارم و مدعی شد دوست بساز بفروشی دارد و می‌تواند آپارتمانی از او برایم بخرد. به حرفش اعتماد کرده و خانه‌ام را فروختم و خانه‌ای دیگر اجاره کردم. 150 میلیون تومان به خواستگار دادم تا با آن خانه‌ای برایم بخرد که فرار کرد.
با دستور بازپرس پرونده، تحقیقات ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ادامه پیدا کرد تا این‌که دختر دیگری که با متهم در مرکز خرید آشنا شده و به دام او افتاده بود از وی شکایت کرد. با تحقیق از این دختر معلوم شد متهم خودروی پژو206 او را فروخته تا باپول آن خودروی مدل بالای قسطی بخرد که با گرفتن پول، متواری شده است. در ادامه تحقیقات پلیسی، هشت دختر جوان نیز با حضور در پلیس آگاهی از متهم فراری به اتهام کلاهبرداری و سرقت شکایت کردند. تحقیقات نشان می‌داد متهم یکی از آنها را برای تفریح به جاده چالوس برده و بعد از رفتن او به سرویس بهداشتی، جوان خواستگار با سرقت کیفش فرار کرده است.
متهم از خانه یکی از شاکیان هم 50 میلیون تومان پول سرقت کرده و بقیه را هم به بهانه خرید آپارتمان، خودروی مدل بالای قسطی و خرید طلا فریب داده است.
خواستگار قلابی خودش را مهندس و پولدار معرفی می‌کرد و دختران را در مهمانی شبانه، مراکز خرید یا گروه‌های تلگرامی و اینستاگرام به بهانه ازدواج فریب داده و نقشه‌اش را اجرا می‌کرده است. با بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار، هویت متهم به نام کوروش شناسایی شد. متهم با کرایه خودروهای مدل بالا و پوشیدن لباس‌های شیک، طعمه‌ها را فریب می‌داد.
ماموران در تحقیقات بعدی پی بردند کلاهبردار فراری چند سال پیش هم به همین شیوه از 15 دختر جوان دم بخت کلاهبرداری کرده و به زندان افتاده و محکومیتش تا سال 1404 ادامه داشته، اما سال گذشته با سپردن وثیقه از زندان بیرون آمده و بعد از مدتی که زندگی مخفیانه داشته از چندی پیش جرایم مشابهش را از سر گرفته است. پلیس برای یافتن او با بن‌بست رو‌به‌رو شده، بنابراین با درخواست بازپرس شعبه15 دادسرای ناحیه 5 تهران تصویر متهم فراری بدون پوشش چهره در روزنامه چاپ می‌شود تا چنانچه افرادی در دام او گرفتار شده‌اند یا اطلاعاتی از مخفیگاه وی دارند، آن را در اختیار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر