jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۹۰۱۰۲   ۱۵ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۶:۰۰

رئیس پلیس پیشگیری تهران خبر داد؛

کلاهبرداری از ۵۴ پرستار با حقه کودک بیمار

مردی که برای پرداخت بدهی خود دست به کلاهبرداری از پرستاران می‌زد با تلاش‌های مستمر تیم عملیات کلانتری ۱۳۷ نصر دستگیر و روانه بازداشتگاه برای انجام تحقیقات تکمیلی شد.

کلاهبرداری از ۵۴ پرستار با حقه کودک بیمار

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از اقدامات مجرمانه متهم این پرونده پرده برداشت و اظهار کرد:‌ متهم برای این کلاهبرداری‌ ها از قشر زنانی سوءاستفاده کرده است که در شرکت‌های کاریابی نام خود را به عنوان پرستار و مراقب کودک ثبت کرده بودند.

وی افزود: متهم برای اینکه بتواند اطمینان آنها را کسب کند با انواع ترفندها خودش را فردی متشخص نشان می‌داد و در ادامه خانمی ‌را که با وی برای مراقبت از کودکش قرار گذاشته بود به بیمارستانی در غرب تهران می‌برد و از طعمه خود درخواست می‌کرد که نزد فرزندش در بخش بستری کودکان برود.

سرهنگ کیوان ظهیری ادامه داد: متهم برای اینکه شکات شک نکنند به آنها کارت ملی و یک کارت عابربانک که برای مالباخته دیگری بود را تحویل می‌داد و می‌گفت پرستار پیشین فرزندش بالای سر تخت در بخش کودکان است و باید با او تسویه حساب کند.

وی ادامه داد: به این صورت، پس از جلب اعتماد مالباختگان، مرد کلاهبردار از مالباخته می‌خواست بچه را از پرستار قبلی تحویل بگیرد اما وقتی مالباخته می‌خواست به سراغ کودک برود وی از مالباخته که مسلما وسایلش را نیز با خود به همراه داشت، تقاضا می کرد که اموالش را همان جا داخل ماشین بگذارد، چراکه قرار است بچه را نیز به خانه ببرند و از طرفی اجازه ندارند گوشی موبایل را به بخش کودکان ببرند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: از آنجایی که شرکت کاریابی شماره تماس متهم را در اختیار پرستاران قرار می‌داد، این افراد به متهم اطمینان می کردند و به حرف وی نیز گوش می‌دادند و وقتی برای تحویل گرفتن بچه از پرستار قبلی به بیمارستان پا می گذاشتند تازه متوجه می‌شدند که متهم چه کلاهی سرشان گذاشته است.

سرهنگ ظهیری با اشاره به دستگیری متهم توسط تیم عملیات کلانتری ۱۳۷ نصر توضیح داد: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران سریعا وارد عمل شدند و از آنجایی که در روز هشتم بهمن ماه به کلانتری سه پرونده در این زمینه ارجاع شده بود با انجام اقدامات و عملیات فنی ویژه، او را که هیچ گونه رد پایی از خود به جا نمی گذاشت زمینگیر و دستگیر کردند.

وی در ادامه گفت: براساس ادعای متهم، وی یک و نیم سال تبهکاری‌های خود را انجام داده است که انتظار می‌رود شکات او بیشتر از این تعداد باشند و خیلی از آنها برای شکایت به دلیل ترس از آبرو اقدام نکرده اند چراکه متهم گوشی و انواع مدارک هویتی شکات را به سرقت می برد و بعد از آن با شکات تماس برقرار می کرد و برای مثال عنوان می کرد در صورت شکایت مدارک هویتی آنها را خواهد فروخت و یا تصاویر خصوصی شان را در فضای مجازی پخش خواهد کرد.

سرهنگ ظهیری با یادآوری این نکته که تا به الان ۵۴ نفر شاکی برای متهم شناسایی شده است، اعلام کرد:‌ از شهروندان درخواست می‌شود به هیچ فرد غریبه‌ای، تحت هر عنوانی و هر چند که ظاهر متشخص و آراسته‌ای داشته باشند اطمینان نکنند تا هدف سارقان و کلاهبرداران اینچنینی قرار نگیرند.

همچنین، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از خانم‌هایی که به این شکل تحت کلاهبرداری قرار گرفته‌اند درخواست کرد برای طرح شکایت به کلانتری ۱۳۷ نصر مراجعه کنند و مطمئن باشند که شکایت‌شان نزد پلیس محفوظ خواهد ماند و ادامه داد: متهم مدعی شده است برای رفع نیازهای مالی اش دست به چنین کاری زده است که با توجه به طولانی بودن مدت اقدامات مجرمانه اش احتمال می رود شکات بیشتری برای شکایت اقدام خواهند کرد.

همچنین وی با هشدار به شرکت های کاریابی، پرستاری و خدماتی با توجه به شلوغی های آخر سال و نزدیک بودن ایام نوروز، عنوان داشت باید در معرفی افراد به نیروهای خود دقت عمل لازم را داشته باشند و همانطوری که از کارمندان خود انواع تعهدات را می گیرند، از مشتری های خود نیز اطمینان کامل را فراهم بیاورند و بعد از آن فرد جویای کار را به طرف مقابل معرفی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر