jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۹۷۸۱   ۱۴ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

غیبت برادران عالمیان در رقابت‌های تور ایرانی بزرگسالان که به صورت پنج مرحله‌ای بود حالا وارد حاشیه‌های جدیدی شده است. این مسابقات ملاک اصلی برای انتخاب ملی پوشان بود که برادران عالمیان فقط در تور اول و دوم شرکت کردند و در سه تور بعدی غایب بودند.با این حال برادران عالمیان به صورت انتصابی در ترکیب اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفتند.اتفاقی که ظاهرا دلخوری‌های زیادی را به همراه داشته است.

با لطف‌ا... نسبی سرمربی تیم ملی تنیس تماس گرفتیم تا او در این باره توضیحات لازم را بدهد. او در ابتدا گفت:«نوشاد طی یک سال گذشته روند صعودی خوبی در میادین مختلف داشت اما در بازی‌های آسیایی با قرار گرفتن در جایگاه سوم انفرادی، بعد از ۵۲ سال تنیس روی میز ایران را صاحب مدال آسیایی کرد. به همین دلیل این بازیکن به صورت انتصابی در ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی قرار گرفت.»
از لطف‌ا... نسبی درباره نیما عالمیان پرسیدیم«به دلیل فعالیت در لیگ فرانسه نیما نمی‌توانست در مرحله پنجم تور ایرانی شرکت داشته باشد. این درحالی است که وی در حال حاضر نفر اول بازیکنان ایرانی در رنکینگ فدراسیون جهانی است. همین موضوع به‌دلیل انتصاب نیما در ترکیب تیم ملی است. از مجموع پنج مرحله مسابقات تور ایرانی، بازیکنان باید حداقل در سه مرحله شرکت می‌کردند تا بهترین نتیجه آنها ملاک عمل قرار بگیرد. پیش از برگزاری مرحله پنجم تور ایرانی و طی چهار مرحله قبلی، عملکرد حسین هدایی به گونه‌ای بود که توانست سهمیه تیم ملی را بگیرد. این بازیکن در مرحله پنجم مسابقات شرکت نداشت با این حال در مجموع این رقابت‌ها صدرنشین شد. در پایان مرحله پنجم تور ایرانی هم میعاد لطفی صدرنشین شد و در مجموع مسابقات هم جایگاه دوم را به خود اختصاص داد. لطفی اینگونه سهمیه باقی مانده تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد.»
او در پایان در مورد غیبت افشین نوروزی گفت: «به هر حال ملاک ما برای انتخاب ملی‌پوشان توجه به تور ایرانی و عملکرد آنها در این رقابت‌ها بود. دو نفر برتر مسابقات می‌توانستند این سهمیه را بگیرند در حالی که افشین نوروزی نتوانست به یکی از این دو سهمیه دست یابد. نوروزی بازیکنی با تجربه با قابلیت‌های قابل توجه است اما به هر حال در رقابت با دیگر بازیکنان شرکت کننده در تور ایرانی نتوانست صاحب سهمیه تیم ملی شود. از هفته آینده اردوی این تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان آغاز می‌شود، امیدوارم بازیکنان ایران بتوانند در بخش انفرادی و دوبل رقابت‌های قهرمانی جهان همچون بخش تیمی این مسابقات نتایج قابل قبولی بگیرند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر