jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۹۳۸۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در شش ماهه امسال، ظرفیت خوبی برای معتادان پیش‌بینی شده و ده هزار و 500 معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 پذیرش شده‌اند.

به گزارش فارس، پرویز افشار افزود: فعالیت این ستاد براساس تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و در واقع ضابطان قضایی اقدام به جمع‌آوری افرادی که در حال مصرف مواد یا خرده‌فروشی هستند، می‌کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: این افراد پس از جمع‌آوری در خیابان‌ها توسط نیروی انتظامی به مراکز ماده 16 ارجاع داده می‌شوند که این مراکز به صورت اقامتی اقدامات لازم را در فرآیند درمان افراد انجام می‌دهند.
وی با تاکید بر این‌که افراد جمع‌آوری شده تنها با حکم قضایی جمع‌آوری می‌شوند، گفت: طبق قانون این افراد سه تا شش ماه در این مراکز نگهداری می‌شوند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این‌که هم‌اکنون 18 مرکز ماده 16 با تولیت سازمان بهزیستی و دو مرکز با تولیت مقامات استانی اداره می‌شوند، گفت: علاوه بر ارائه خدمات در مراکز ماده 16، خدماتی نیز براساس تبصره دو ماده 16 ارائه می‌شود.
وی با اشاره به ظرفیت مراکز ماده 16 در سطح کشور یادآور شد: در شش ماهه امسال ظرفیت خوبی پیش‌بینی شده است و ده هزار نفر در مراکز ماده 16 و 50 هزار نفر در تبصره 2 ماده 16 پذیرش شده‌اند.
افشار با اشاره به این‌که یکی از مشکلات معتادان پس از فرآیند درمان، اشتغال آنهاست، گفت: این موضوع باید از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود و امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر