jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۹۳۸۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در شش ماهه امسال، ظرفیت خوبی برای معتادان پیش‌بینی شده و ده هزار و 500 معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 پذیرش شده‌اند.

به گزارش فارس، پرویز افشار افزود: فعالیت این ستاد براساس تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و در واقع ضابطان قضایی اقدام به جمع‌آوری افرادی که در حال مصرف مواد یا خرده‌فروشی هستند، می‌کنند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: این افراد پس از جمع‌آوری در خیابان‌ها توسط نیروی انتظامی به مراکز ماده 16 ارجاع داده می‌شوند که این مراکز به صورت اقامتی اقدامات لازم را در فرآیند درمان افراد انجام می‌دهند.
وی با تاکید بر این‌که افراد جمع‌آوری شده تنها با حکم قضایی جمع‌آوری می‌شوند، گفت: طبق قانون این افراد سه تا شش ماه در این مراکز نگهداری می‌شوند.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این‌که هم‌اکنون 18 مرکز ماده 16 با تولیت سازمان بهزیستی و دو مرکز با تولیت مقامات استانی اداره می‌شوند، گفت: علاوه بر ارائه خدمات در مراکز ماده 16، خدماتی نیز براساس تبصره دو ماده 16 ارائه می‌شود.
وی با اشاره به ظرفیت مراکز ماده 16 در سطح کشور یادآور شد: در شش ماهه امسال ظرفیت خوبی پیش‌بینی شده است و ده هزار نفر در مراکز ماده 16 و 50 هزار نفر در تبصره 2 ماده 16 پذیرش شده‌اند.
افشار با اشاره به این‌که یکی از مشکلات معتادان پس از فرآیند درمان، اشتغال آنهاست، گفت: این موضوع باید از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود و امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر