jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۷۰۴۳   ۲۸ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد نسبت به واگذاری خسارت‌بار مجتمع آلومینیوم المهدی هشدار داد.


به گزارش تسنیم، در نامه توکلی آمده است:‌ چند روز پیش در تاریخ 21/09/1397 سازمان خصوصی‌سازی در یک اقدام غیره‌منتظره، بدون آن که توضیحی درباره واگذاری خسارت‌بار و مساله‌دار شرکت مجتمع آلومینیوم المهدی و به اصطلاح طرح هرمزال در سال 1394 بدهد، به منظور آن‌چه وصول مطالبات خود از خریدار قبلی خواند، فراخوان داده است.
این فراخوان یک‌بار دیگر در 24/09/97 در روزنامه تکرار شده و به داوطلبان خرید فقط تا روز سه‌شنبه (27 آذرماه) فرصت داده است تا پیشنهاد خرید را بدهند. از جمله شرایط واگذاری، پرداخت حصه نقدی 340 میلیارد تومانی یا ضمانت‌نامه بانکی به سررسید 20 روز کاری از روز 27 آذر. در عین حال، همراه با پیشنهاد خود باید یک چک 1000 میلیارد تومانی هم تا روز سه‌شنبه به سازمان خصوصی‌سازی بدهد. بعید است اگر رئیس سازمان خصوصی‌سازی قصد خرید خودرویی را داشته باشد، کمتر از ده روز وقت بگذارد. آن بی‌اطلاع نگه‌داشتن علت فراخوان و این تعجیل غیرعقلانی و غیرمتعارف تنها در صورتی قابل توجیه است که یا یک مشتری ویژه پشت در آماده است و یا مشتری در کار نیست، بلکه با علم به این موضوع می‌خواهند با خریدار که مشتری ویژه سال 1394 بود قرارداد تازه‌ای ببندند تا جرائم خودشان و آن به‌اصطلاح خریدار را بپوشانند! توکلی نوشته است: نگاهی دقیق به واگذاری‌های سال‌های اخیر، بیننده را به این نتیجه می‌رساند که گویی ابتدا با نصب مدیران ناتوان و یا مساله‌دار، بنگاه را به آستانه ورشکستگی می‌کشانند، بعد از آن‌که بر سر مال زدند، آن را به ثمن بخس واگذار می‌کنند.
این سناریوی سریالی محتمل ولی قابل توجه، مصادیق تلخ دیگری مانند واگذاری شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس و شرکت ایران ایرتور هم دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر