jamejamonline
استان ها همدان کد خبر: ۱۱۸۶۹۱۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۳:۰۸

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان از برگزاری آخرین جلسه و اعلام نظر پایانی توسط هیئت بدوی رسیدگی به فوت رئیس کتابخانه مرکزی همدان خبر داد.

قصور پزشکی عامل فوت رئیس کتابخانه مرکزی همدان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، علیرضا مدرکیان در تشریح تشکیل آخرین جلسه هیئت بدوی رسیدگی به علت فوت رئیس کتابخانه مرکزی، گفت: دوشنبه گذشته آخرین جلسه برگزار و نظر نهایی اعلام شد اما هنوز انشای رأی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه این پرونده از دو جهت قصور پزشکی و تخلف انتظامی بررسی می‌شود، مطرح کرد: این پرونده به دلیل اثبات تخلف پزشکی مربوطه ابتدا در دادسرای نظام پزشکی و سپس به دادسرای عمومی منتقل می‌شود.

مدرکیان در رابطه با بدقولی و اجتناب پزشکان نسبت به برخی از بیمه‌ها، اظهار کرد: با توجه به بدقولی و پرداختی‌های نامنظم بیمه تامین اجتماعی به پزشکان به‌ویژه بخش رادیولوژی، آنان تمایلی به ادامه همکاری با این بیمه ندارند.

وی با اشاره به بروزرسانی سودمند بیمه سلامت، عنوان کرد: پزشکان مشکلی در پرداخت و تعهدات بیمه مربوطه ندارند همچنین بیمه ویژه ایثارگران و خانواده شهدا نیز ازجمله بیمه هایی است که پزشکان در پرداختی تعهداتشان با آنها مشکلی ندارند.

رئیس نظام پزشکی استان همدان در رابطه با بیمه ایثارگران و خانواده شهدا تصریح کرد: این دسته از افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز پزشکی که طرف قرارداد با بیمه‌هایشان نیستند با پرداخت مبالغ مربوطه به این مراکز با مراجعه به بیمه تحت پوشش، تمامی مبلغ هزینه شده را دریافت کنند.

مدرکیان با بیان اینکه فقط استفاده از کارتخوان برای مطب پزشکان‌توصیه می‌شود، مطرح کرد: این روش وسیله‌ای برای سهولت در خدمات رسانی به بیماران است اما هیچ اجبار قانونی به ‌پزشکان برای به‌کارگیری از این روش نیست.‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: