jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۸۶۷۵۱   ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۹:۰۴

سفیر روسیه در سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از برگزاری «نشست ورشو» آن را «ساده‌انگارانه» توصیف کرد.

روسیه، نشست ضدایرانی ورشو را «ساده‌انگارانه توصیف کرد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد سه شنبه شب در سخنانی برگزاری نشستی در روزهای آینده با همکاری لهستان و آمریکا را به دلیل تمرکز صرف بر «ایران» ناکارآمد توصیف کرد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» «واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل متحد طی سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد که نشست ورشو به خاطر تمرکز صرف بر یک کشور و شکست در رفع تنش بین اسرائیل – فلسطین، در افزایش امنیت منطقه موفق نخواهد شد .

واسیلی نبنزیا گفت :«تلاش برای ایجاد نوعی ائتلاف‌ نظامی در منطقه از طریق برگزاری چنین همایش‌هایی و تمرکز بر رویکردهای ساده‌انگارانه و یکجانبه‌نگری که به طور واضح به ایران ارتباط دارند، نتایج معکوس به بار می‌آورند.»

مقام ارشد روسیه که کشورش دعوت برای شرکت در این نشست را رد کرده، افزود: «چنین اقداماتی چشم‌اندازها برای یافتن یک معماری امنیتی واقعی برای منطقه را از بین می‌برد.»

واسیلی نبنزیا در این سخنرانی اظهار داشت: «چرا ایران به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین کشورهای منطقه به این نشست دعوت نشده است؟»

این در حالی است که «جاناتان کوهن»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد نیز در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت از ادعاهای قبلی دولت کشورش درباره تمرکز ضدایرانی نشست لهستان عقب‌نشینی کرد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت: «در حالی که نگرانی‌های خود را درباره برجام به صراحت ابراز کرده‌ایم، به تصمیم سایر کشورها برای حمایت از آن احترام می‌گذاریم. ضمن آنکه [این نشست] محفلی برای بدنام کردن ایران یا حمله به آن کشور نیست. آقای رئیس‌، در واقع، وزیر امور خارجه آمریکا راهبردی آشکار برای رسیدن به توافق جامع جدید با ایران اعلام کرده است.»

گفتنی است که برگزاری این نشست با واکنش سرد کشورهای اروپایی مواجه شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر