jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۲۷۸   ۰۱ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

باستان‌شناسی زیر آب‌ یا به تعبیری دیگر، باستان‌شناسی دریایی شاخه‌ای از علم باستان شناسی است که نسبت به باستان‌شناسی خشکی، از سابقه چندانی برخوردار نیست و به نوعی مکمل آن محسوب می‌شود و سعی دارد همگام با آن، آثار مدفون از اعماق دریاها، اقیانوس‌ها، خلیج و کانال‌ها را کشف کند.

در راستای شناخت میراث کشور همان اندازه که پرداختن به باستان شناسی اهمیت بسزایی دارد، توجه به باستان‌شناسی زیرآب نیز مهم انگاشته می‌شود. در همین راستا اولین کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم باستان شناسی زیرآب با هدف شناسایی و درک هر چه مطلوب‌تر علم باستان‌شناسی دریایی ۵ دی‌ماه ۹۷ و به میزبانی استان مازندران و شهرستان بابل و با حضور دکتر حسین توفیقیان، مدیر گروه باستان شناسی زیرآب پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری در آستانه برگزاری‌است که از تمامی باستان‌شناسان علاقه‌مند به این حوزه دعوت به‌عمل آمده تا از مزایای این کارگاه آموزشی برخوردار شوند . / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها