jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۹۸۰   ۱۳ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

فریاد شیری را، هم با شعرهایش می‌شناسیم و هم با ترجمه‌هایش از ادبیات کردی. حالا او خبر داده کتاب تازه‌ای از لطیف هلمت، شاعر پرآوازه کرد را در دست انتشار دارد. شیری که با خبرگزاری هنرآنلاین گفت‌وگو کرده، گفته گزیده شعرهای عاشقانه هلمت را ترجمه کرده که قرار است برای نخستین‌بار این شعرها به فارسی منتشر شوند.

هلمت یکی از چهار شاعر مدرن و نوگرای کرد به‌شمار می‌آید که پیش از این نیز تنها رمان او «همه همسران اجنه شیخ محمود» با ترجمه فریاد شیری منتشر شده است.
شیری در توضیح جزئیاتی درباره ترجمه تازه‌اش از شعرهای هلمت گفته: کتاب «با بوسه‌ای ترورت خواهم کرد» گزیده 50 شعر عاشقانه هلمت است و مصاحبه‌ مفصلی هم که با موضوع شعر با این شاعر داشتم ضمیمه کتاب است. اشعار او زبان ساده و فضای سیاسی و اجتماعی دارد. حتی شعرهای عاشقانه او نیز تلفیقی از فضای سیاسی و اجتماعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر