jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۹۸۰ ۱۳ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

فریاد شیری را، هم با شعرهایش می‌شناسیم و هم با ترجمه‌هایش از ادبیات کردی. حالا او خبر داده کتاب تازه‌ای از لطیف هلمت، شاعر پرآوازه کرد را در دست انتشار دارد. شیری که با خبرگزاری هنرآنلاین گفت‌وگو کرده، گفته گزیده شعرهای عاشقانه هلمت را ترجمه کرده که قرار است برای نخستین‌بار این شعرها به فارسی منتشر شوند.

هلمت یکی از چهار شاعر مدرن و نوگرای کرد به‌شمار می‌آید که پیش از این نیز تنها رمان او «همه همسران اجنه شیخ محمود» با ترجمه فریاد شیری منتشر شده است.
شیری در توضیح جزئیاتی درباره ترجمه تازه‌اش از شعرهای هلمت گفته: کتاب «با بوسه‌ای ترورت خواهم کرد» گزیده 50 شعر عاشقانه هلمت است و مصاحبه‌ مفصلی هم که با موضوع شعر با این شاعر داشتم ضمیمه کتاب است. اشعار او زبان ساده و فضای سیاسی و اجتماعی دارد. حتی شعرهای عاشقانه او نیز تلفیقی از فضای سیاسی و اجتماعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر