jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۵۵۲۱ ۲۹ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک رسانه آمریکایی گزارش داد تلاش‌های دولت این کشور برای همراه کردن کشورهای اروپایی با کارزار فشار علیه ایران به بن‌بست خورده و منابع آگاه می‌گویند کشورهای عضو اتحادیه اروپا از شرکت در نشستی که واشنگتن قرار است علیه ایران در ورشو برگزار کند، خودداری خواهند کرد.

به گزارش تسنیم، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته اعلام کرد دولت این کشور قصد برگزاری نشستی در لهستان دارد. دولت‌های دو کشور در بیانیه‌های جداگانه اعلام کرده‌اند محور این نشست را «تروریسم، مبارزه با افراط‌گرایی، مبارزه با اشاعه تسلیحاتی و تهدیدهای ناشی از گروه‌های نیابتی» تشکیل خواهد داد. پامپئو در اظهاراتی آمیخته به ادعاهای بی‌اساس گفته که این نشست قرار است ده‌ها کشور را برای بحث درباره «ثبات خاورمیانه» گرد هم جمع کند و به دنبال «اطمینان از این خواهد بود که ایران، عامل بی‌ثباتی نخواهد بود.» روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشته هدف دولت آمریکا از انتخاب لهستان برای میزبانی این نشست ایجاد اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا بوده است. کشورهای عضو اتحادیه تا کنون از توافق هسته‌ای ایران - برجام - حمایت کرده‌اند و دست‌کم در سطح سیاسی با اقدام دولت آمریکا در خروج از آن به شدت مخالفت کرده‌اند. روز پنجشنبه یک مقام اتحادیه اروپا به وال‌استریت‌ژورنال گفت که فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه قصد شرکت در نشست ورشو علیه ایران را ندارد. این مقام ارشد اروپایی گفت اتحادیه اروپا دقیقاً نمی‌داند این نشست قرار است چه چشم‌اندازی از صلح و ثبات را دنبال کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر