jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۴۸۷۴ ۲۶ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل بانک مسکن با بیان این‌که امکان کاهش نرخ سود تسهیلات وجود ندارد، گفت: در حال حاضر تقریبا منابع صندوق پس‌انداز یکم مصرف شده است و از این به بعد با توجه به استمهال هفت ساله اقساط مسکن مهر، از منابع وصولی مسکن مهر برای پرداخت تسهیلات استفاده می‌کنیم که این روند تا سال ۱۴۰۵ ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش میزان، ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری در‌خصوص وضعیت صندوق پس‌انداز یکم و این‌که گفته می‌شود با کمبود منابع مواجه است، بیان کرد: بر‌اساس آمار صندوق پس‌انداز یکم مسکن تا ۲۰ دی‌ ۹۷، تعداد سپرده‌های افتتاحی در این صندوق به ۵۵۴ هزار فقره رسیده است.
وی با بیان این‌که از این تعداد ۳۷۰ هزار سپرده زنده و دارای متقاضی تسهیلات است، افزود: مانده سپرده‌های این صندوق ۶۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این‌که تعداد واحدهایی که از این تسهیلات برخوردار شدند ۹۰ هزار واحد بوده است، تصریح کرد: برای این واحدها مجموع ۶۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
رحیمی انارکی عنوان کرد: همچنین تعداد واحدهای مسکونی که زوجین استفاده کرده‌اند حدود ۳۲ هزار واحد بوده که رقم قابل‌توجهی است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر تقریبا منابع صندوق پس‌انداز یکم مصرف شده است و از این به بعد با توجه به استمهال هفت‌ساله اقساط مسکن مهر، از منابع وصولی مسکن مهر برای پرداخت تسهیلات استفاده می‌کنیم که این روند تا سال ۱۴۰۵ ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر