jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۴۲۱۴   ۲۰ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

در گرماگرم انتقاد تند گروه‌های مقاومت در عراق مبنی بر حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در کشورشان و درخواست آنها برای تعیین تکلیف این حضور، مقامات سیاسی عراق می‌گویند از این حضور اطلاعی ندارند. عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق یک بار دیگر در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار کرد: هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره استقرار جدید نیروهای آمریکایی دریافت نکرده‌ام، اما شاهد کاهش مستمر حضور این نیروها و سایر نیروهای خارجی فعال در ائتلاف ضد داعش در عراق هستیم.

این در حالی است که گروه‌های مقاومت عراق می‌گویند آمریکایی‌ها تحرکات مشکوک خود در عراق و مرزهای این کشور را کلید زده‌اند.
برخی اخبار حاکی از آن است که بخشی از نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه در پایگاه عین‌الاسد عراق مستقر شده‌اند.
منابع امنیتی عراق نیز ضمن تأیید این مطلب تأکید کرده‌اند: آنچه درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به اربیل گفته می‌شود همه حقیقت نیست بلکه بخش اعظم آنها در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار و در پادگان‌های نظامی دیگر در این استان مستقر شده‌اند. گروه‌های مقاومت عراق ورود نیروهای آمریکایی از سوریه به عراق را بسیار خطرناک دانسته و اعلام کرده‌اند پارلمان باید تکلیف این نیروها را مشخص کند. منصور البعیجی نماینده پارلمان عراق گفته است: ائتلاف البناء بدون درنگ به خروج نیروهای خارجی از اراضی عراق رای خواهد داد. وی افزود: این نیروها حاکمیت عراق را نقض کرده‌اند و در اراضی ما نامطلوب محسوب می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر