jamejamonline
استان ها مرکزی کد خبر: ۱۱۸۲۷۱۵ ۱۳ دی ۱۳۹۷  |  ۱۱:۳۰

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی گفت: دستگاه تفکیک آب و لجن از فرآورده های نفتی برای نخستین بار در این شرکت ساخته و نصب شد.

ساخت دستگاه تفکیک آب و لجن مخازن نفتی در اراک

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ، عبدالله گیتی منش مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی گفت: این طرح پژوهشی از سوی یکی از نیروهای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی مطرح و با همکاری دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه کاشان ساخته شد.

وی ادامه داد: دستگاه تفکیک آب و لجن برای لایروبی مخازن مورد استفاده قرار می گیرد که در گذشته این عملیات پس از لایروبی دستی در حوضچه هایی مخصوص و به صورت غیر علمی انجام می شد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی گفت: با ساخت دستگاه تفکیک آب و لجن عملیات لایروبی مخازن به صورت علمی با کمترین زمان و هزینه انجام و از آلودگی های زیست محیطی نیز جلوگیری می شود.

گیتی منش اضافه کرد: دستگاه تفکیک آب و لجن در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده و کوچکترین تفاوتی با نمونه خارجی این محصول ندارد.

وی ادامه داد: بومی سازی دستگاه تفکیک آب و لجن فرآورده های نفتی میزان قابل توجهی صرفه جویی ارزی برای کشور به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه تفکیک آب و لجن فرآورده های نفتی ساخته شده در این شرکت پس از چندین مرحله تست و آزمایش در کنار مخزن شماره 604 انبار نفت سردار شهید «رحیم آنجفی» نصب شد.

گیتی منش بیان کرد: کار تحقیقاتی و ساخت نمونه نهایی دستگاه تفکیک آب و لجن حدود 5 سال به طول انجامید.

وی بیان کرد: چهار میلیون لیتر انواع سوخت روزانه از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی در نقاط مختلف این استان توزیع می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: