مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز(۶ دی) با ورود سامانه بارشی از غرب کشور برای نواحی غرب و شمال غرب کشور بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۸۱۲۹۲
سامانه بارشی امروز وارد کشور می شود

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفتگو با ایسنا افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از بعدازظهر امروز (۶ دی) دامنه فعالیت سامانه بارشی به‌تدریج به جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران گسترش می‌یابد.

وی افزود: فردا (۷ دی) با تقویت فعالیت این سامانه در جنوب غرب کشور بارش به استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب بوشهر و برخی مناطق مرکزی کشور گسترش می یابد همچنین در این روز با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر بارش در استانهای واقع در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور آغاز می‌شود.

به گفته وظیفه، شنبه (۸ دی) از فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور کاسته و فقط در نوار شمالی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی و در اواخر وقت این سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

وی افزود: امروز(۶ دی) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و و فردا (۷ دی‌) علاوه بر این مناطق در شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال خوزستان و و دامنه‌های البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود که در جاده‌های کوهستانی موجب کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (۷ دی) شدت بارش در استان‌های گیلان، مازندران، غرب لرستان، ایلام، شمال خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ‌پیش‌بینی می‌شود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

وی با بیان اینکه بعد از ظهر امروز و طی فردا (۶ و ۷ دی) سواحل غربی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود،اظهار کرد: فردا (۷ دی‌) سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود و کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش‌بینی می‌شود. در این روز در نواحی جنوب غرب کشور بارش به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ دی) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و در اواخر وقت وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۱۲ و ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. پس فردا (۸ دی) آسمان پایتخت کمی‌ابری بتدریج همراه با کاهش ابر و کاهش دما خواهد بود و دمای هوا در این روز به ۱۱و یک درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها