jamejamonline
خوزستان کد خبر: ۱۱۸۰۶۷۶   ۰۴ دی ۱۳۹۷  |  ۰۸:۱۶

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: 47 هزار لیتر سوخت قاچاق با تلاش و رصد اطلاعاتی ماموران دریابانی، روز یکشنبه در 2 منطقه ساحلی ماهشهر و آبادان کشف و ضبط شد.

47هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل خوزستان توقیف شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا ، سردار عبداله نظرپور افزود: در راستای طرح تشدید کنترل مرزهای آبی و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، ماموران دریابان آبادان و ماهشهر در سه عملیات جداگانه ، سه فروند شناور باری و صیادی را در مناطق ساحلی خوزستان مورد بازرسی قرار دادند و 47 هزار لیتر سوخت (گازوییل) قاچاق را پیش از خروج از آب های سرزمینی شمال غرب خلیج فارس توقیف کردند.

وی گفت: در این پیوند 14 متهم به قاچاق سوخت پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند ضمن آنکه شناورهای حامل سوخت به پایگاه های دریابانی منطقه برای تخلیه سوخت و تحویل آن به نماینده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران انتقال یافتند.

مسئولیت رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا و ارز برعهده اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان است.

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد داشتند سوخت قاچاق را در بازار 'فوب' خلیج فارس به فروش برسانند افزود: ماموران دریابانی با شدت و قاطعیت با پدیده قاچاق سوخت در آب های ساحلی خوزستان و شمال غرب خلیج فارس برخورد می کنند.

در ماه های اخیر با نوسانات ارزی و اختلاف قیمت سوخت در داخل و خارج مرزها، افراد سودجو را بر آن داشته تا با فعالیت غیرقانونی ، بخشی از سرمایه ملی را به خارج قاچاق کنند و سود نامشروع زیادی را به جیب بزنند.

در آذر گذشته نیز حدود 115هزار لیتر سوخت قاچاق در مناطق ساحلی خوزستان از شناورهای صیادی و باری کشف و ضبط شد.

در این مدت ورود کالای قاچاق به بنادر و سواحل خوزستان در مقایسه با پیش از نوسانات ارزی ، کاهش قابل توجهی داشته و فروش و عرضه کالاهای ته لنجی نیز در شهرهای بندری خوزستان کم شده است.

چندی پیش رضا نجاتی مدیرکل امنیتی ، انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان در خصوص پدیده قاچاق سوخت به خبرنگار ایرنا گفته بود تا زمانی که مساله اشتغال و کسب و کار در مناطق ساحلی خوزستان حل نشود پدیده قاچاق به صورت ریشه ای حل نخواهد نشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: