jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۸۰۶۶۸   ۰۳ دی ۱۳۹۷  |  ۱۷:۴۰

استاندار «واسط» عراق از موافقت نخست‌وزیر این کشور برای احداث یک گذرگاه مرزی جدید با ایران در این استان خبر داد.

موافقت نخست‌وزیر عراق با ایجاد گذرگاه مرزی جدید با ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، «محمد جمیل الصباحی» استاندار «واسط» عراق، دوشنبه (امروز 24 دسامبر)، از موافقت «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر این کشور و هیأت گذرگاه‌های مرزی با احداث گذرگاه «الشهابی - جنکله» برای مبادلات تجاری و تردد مسافران دو کشور خبر داد.

به نوشته روزنامه رسمی عراقی «الصباح»، المیاحی تصریح کرد که یک هیأت به ریاست او اخیرا با عبدالمهدی در دفترش در بغداد دیدار و موافقت نخست‌وزیر و هیأت گذرگاه‌های مرزی را برای احداث یک گذرگاه‌مرزی جدید با ایران را کسب کرده است. این گذرگاه قرار است، دو ناحیه «شیخ سعد» و استان ایلام را به هم مرتبط کند.

وی افزود: گذرگاه الشهابی، در حمایت و همپوشانی فعالیت گذرگاه «زرباطیه» در استان واسط، احداث می‌شود و با این گذرگاه 70 کیلومتر و با اراضی ایران نیز 200 کیلومتر فاصله دارد. این گذرگاه روزانه می‌تواند از دو هزار نفر استقبال کند و در ایام خاص و مناسبت‌های دینی مختلف می‌تواند، گنجایش آن را دارد که پذیرای دو میلیون مسافر باشد.

المیاحی تاکید کرد که این گذرگاه اساسا برای مبادلات تجاری میان ایران و عراق و انتقال مسافران دو طرف راه‌اندازی خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر