jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۸۰۴۶۷   ۰۱ دی ۱۳۹۷  |  ۲۳:۰۰

هشدار معاون مبارزه با جعل پلیس آگاهی

مراقب کلاهبرداری با وعده پرداخت سود باشید

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: شهروندان مراقب کلاهبرداران با عنوان «پرداخت سود خارج از عرف بانکی، لیزینگ خودرو و پیش فروش آپارتمان و ویلا» باشند.

مراقب کلاهبرداری با وعده پرداخت سود باشید

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سرهنگ محمدرضا اکبری اظهار داشت: اخیراً کلاهبرداران از طریق ارسال پیامک و درج آگهی در جراید، مطبوعات و فضای مجازی سعی در «جذب سرمایه‌های مردم با عنوان پرداخت سود خارج از عرف بانکی، لیزینگ خودرو و پیش فروش آپارتمان و ویلا» می‌کنند.

وی افزود: این افراد پس از برقراری تماس تلفنی یا مراجعه حضوری شهروندان با استفاده از روش‌های متقلبانه سعی در فریب و اخذ سرمایه‌های آنان کرده و در فرصتی مناسب متواری می‌شوند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر افزایش سطح آگاهی و هوشیاری مردم، توصیه کرد: شهروندان به آگهی‌هایی در خصوص «وام فوری، فروش قسطی خودرو، پیش فروش آپارتمان، پرداخت سود و ...» که در جراید و فضای مجازی منتشر و یا در سطح شهر و یا معابر عمومی نصب می‌شود، اعتماد نکنند.

وی تصریح کرد: درج آگهی در مطبوعات از سوی شرکت ها، مؤسسات و سایر مراکز دلیلی بر صحت و درستی مطالب عنوان شده و تأیید آن از سوی مراجع رسمی نیست.

سرهنگ اکبری خاطرنشان کرد: تمام پیشنهاد‌های مربوط به پولدار شدن سریع و درآمد‌های وسوسه انگیز در پوشش فعالیت‌های اقتصادی و مالی مشکوک و قابل تردید است.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد: مراقب پیامک‌هایی با محتوای پیشنهاد فروش سکه، عتیقه و یا برنده شدن در قرعه کشی و مسابقات رادیویی که مقدمه فریب و کلاهبرداری است، باشند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد: شهروندان، اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، کد اعتبار سنج (cvv۲)، رمز اول یا دوم کارت بانکی خود را از طریق تلفن یا پیامک در اختیار هیچ کس قرار نداده و از واریز وجه به حساب فروشندگان کالا قبل از هرگونه معامله و مواجهه حضوری جداً پرهیز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر