jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۱۸۰۳۲۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۴:۴۰

دبیرکل اوپک طی نامه ای به اعضای این سازمان خبر داده است، این سازمان قصد دارد به منظور تقویت قیمت نفت و حس اعتماد به توافق کاهش تولید، جدول سهم هر یک از اعضا و کشورهای غیر اوپک از کاهش تولید را منتشر کند.

انتشار سهم هر کشور از کاهش تولید نفت

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای تولید و صادر کننده نفت (اوپک) در نامه‌ای اعلام کرده است، اوپک در نظر دارد تا جدولی از جزئیات سهم کاهش تولید اعضایش و همچنین هم پیمانانش نظیر روسیه با هدف کمک به تقویت قیمت نفت منتشر کند.

وی افزود به منظور تحقق کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه در روز، کشورهای عضو باید 3.2 درصد میزان تولید خود را کاهش دهند.

این رقم بیش از 2.5 درصد مورد بحث اولیه اوپک است، چراکه اکنون ایران، لیبی و ونزوئلا از این کاهش معاف شده اند.

وی از عربستان که وعده داده تا از ماه ژانویه تولید خود را به 10.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهد، قدردانی کرد.

منابع آگاه در ابتدا گفته بودند که اوپک سهم جداگانه هر کشور را منتشر نخواهد کرد.

وی در نامه‌ای به اعضای اوپک نوشته است: «به منظور شفافیت بیشتر و تقویت از احساس و اعتماد حاکم بر بازار، ضروری است که این تغییرات در میزان تولید را به صورت علنی اعمال کنیم.»

«من از شما عالی جنابان می‌خواهم که تعهد کشورهایتان نسبت به اجرای تصمیمات مورد توافق را اعلام کنید. این امر همچنین برای تقویت اعتماد به تصمیمات ما و حفاظت ما در برابر افراد مردد نسبت به تعهداتمان، ضرورت دارد.»

وی افزود دبیرخانه اوپک در نظر دارد تا این جدول را تا پایان این هفته منتشر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر