jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۷۹۱۰۸   ۱۶ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۰:۴۱

یکی از دستیاران ولیعهد عربستان که به دلیل دست داشتن در ترور «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی از سمتش برکنار شد شخصاً در شکنجه دست‌کم یک فعال زن سعودی حاضر بوده است.

دست داشتن یکی از قاتلان خاشقجی در شکنجه فعالان زن سعودی

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سعود القحطانی یکی از دستیاران «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی که به دلیل دست داشتن در ترور «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی از سمتش برکنار شد شخصاً در شکنجه دست‌کم یک فعال زن سعودی حاضر بوده است.

بر اساس این گزارش، سه منبع آگاه روز پنج شنبه به رویترز گفته‌اند دست کم چهار زن فعال سعودی طی بازجویی خود بین ماه های مه و آگوست گذشته که در یک بازداشتگاه غیررسمی در جده صورت گرفته است مورد آزار جنسی، شوک الکتریکی و شلاق‌ قرار گرفته اند.

به نوشته رویترز، ۶ مامور امنیتی که القحطانی ریاست آنها را برعهده داشته این فعالان سعودی را به صورت مکرر مورد بازجویی قرار داده اند و القحطانی هنگام شکنجه دست‌کم یک نفر از این زنان حاضر بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر