فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

«خفت» چیزی است که در این چند سال نصیب آمریکا و هم‌پیمانان او شده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بی‌آبرویی و خفت چیزی است که در این چند سال نصیب آمریکا و هم‌پیمانان او شده است. عظمت، شکوه و افتخار جمهوری اسلامی ایران ناشی از خودگذشتگی ملت ایران و نیروهای مسلح بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۸۵۱۵
«خفت» چیزی است که در این چند سال نصیب آمریکا و هم‌پیمانان او شده است

به‌ گزارش جام جم آنلاین از ‌ایسنا، امیر دریادار حسین خانزادی به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیش خطبه‌های نماز جمعه‌ این هفته‌ تهران بیان‌ کرد: زمانی که به پشت سر نگاه می‌کنیم شاهد 40 سال شکوه و عظمت هستیم که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دوشادوش ملت ایران و همگام با انقلاب اسلامی آن را خلق کرده است.

وی در ادامه‌ اظهار کرد: ما چهار دهه حرکت پیش رو به سوی آرمان‌های انقلاب داشته‌ایم. آغاز دهه اول انقلاب با تحریم‌ها، ترورها، فشارهای زیاد همراه بود. دشمن تلاش می‌کرد ملت ایران را از همراهی با انقلاب متوقف کند، اما هنگامی که این ابزار نتوانست ملت ایران را در مسیر استقلال و آزادی و تکیه بر جمهوری اسلامی متوقف کند، جنگ نیابتی را به سرگردگی صدام به ملت ایران تحمیل کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: جنگ با چراغ سبز و حمایت آمریکای جنایتکار و هم پیمانان اروپایی او و حمایت اعیاد منطقه‌ای آنها که امروز آنها را «گاو شیرده» و یا «ارباب اره‌ ها» می‌دانند را در حالی به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرده‌اند که هنوز ساختارهای حکومتی به درستی شکل نگرفته بود.

وی افزود: در این شرایط برای اولین بار در تاریخ ایران سیلی محکمی به صورت مهاجمان زده شد. حماسه هفتم آذر در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس برگ زرینی در کارنامه پر افتخار نیروی دریایی است. مقاومت 34 روزه تکاوران دریایی در حالی که دشمن فکر می‌کرد در کمتر از یک روز می‌تواند خوزستان را از ایران جدا کند و کمتر از یک هفته‌ جشن پیروزی را در تهران بگیرد، توانست استراتژی آنها را شکست دهد.

خانزادی خاطر نشان کرد: عملیات مروارید در دریا و در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس ، سیلی محکمی به رژیم عراق زد و نیروی دریایی آنها را به همراه سکوهای البکر و الامیه از ارتفاع انداخت. طوری که تا پایان دفاع مقدس امکان حضور در دریا را نداشتند. در ادامه‌ عملیات اسکورت را داشتیم و 10 هزار فروند کشتی تجاری را اسکورت کردیم و سرانجام به مقصد رساندیم.

وی افزود: آقا فرمودند امروز ماجرای ناو موشک انداز پیکان را همه می دانند اما کمتر کسی در ارتباط با اسکورت می‌داند. همه چیز ما وابسته به نفت بود و می خواستند آن را نیز از ما بگیرند، اما نیروی دریایی جوهر خودش را نشاند.

وی در ادامه‌ با اشاره به اقدامات نیروی دریایی در دهه دوم انقلاب، بیان‌ کرد: همه می‌دانند که دهه دوم انقلاب زیر بار تحریم‌ ها گذشت و برای تامین قطعات به شدت نیازمند به بیرون بودیم، اما توانستیم بر روی پای خود بایستیم و تمام قطعات مورد نیاز برای راهبری تجهیزات خود در دریا را خود ساخته‌ایم. ما فرزندان و ظرفیت‌های کشور را باور کرده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، افزود: ما نیروهای انقلابی را خود تربیت کرده‌ایم و دیگر به خارج از کشور وابسته نبودیم. ما نسل انقلاب را طوری تربیت کرده‌ایم که با عزت و با ایمان و دانش به صورت حرفه‌ای در دریا حضور داشته باشند.

وی با اشاره به خیز بلند نیروی دریایی برای ساخت تجهیزات دفاعی در دهه سوم انقلاب، بیان‌ کرد: جماران، دماوند، ناوهای موشک انداز، زیردریایی کلاس غدیر و همه آن چه که برای حضور مقتدرانه در دریا نیاز داشتیم را خودمان ساختیم و به نیروی دریایی با ظرفیت اقیانوسی تبدیل شدیم. کار مبارزه با دزدی دریایی به طور مستقل و با هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور برای دستیابی امنیت در مناطق ماورای جمهوری اسلامی ایران با جدیت پیش گرفته شد.

خانزادی تصریح کرد: امروز ما 58 ناو گروه را به خلیج عدن اعزام کردیم تا با دزدان دریایی مقابله کنند. سازمان جهانی دریا نوردی تقدیرنامه‌هایی را پیاپی برای ناوشکن های جمهوری اسلامی ایران به منظور مبارزه با دزدان دریایی ارسال کرد.

وی با اشاره به اقدامات بدون توقف نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در دهه چهارم انقلاب، بیان‌ کرد: ما پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم و تمدن دریایی ایران را احیا کردیم. چرخه‌های قابلیت سازی را در مکران شکل دادیم که تداوم آن قدرت دریایی ایران اسلامی را برای دستیابی به امنیت جمعی در منطقه میسر می سازد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، گفت‌: امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی زیر دریایی «غدیر 955» نسل جدید زیر دریایی‌های راهبردی کلاس فاتح و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب جمهوری اسلامی ملحق می‌کنیم. ان‌شاء‌الله فردا شاهد خواهید بود که نسل جدیدی از ناوشکن های کلاس «موج» و نسل سوم «جماران» به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنوب ملحق می‌شود و در پی آن ناوشکن‌های «دنا» و برای بار دیگر ناوشکن «دماوند» را تا چند ماه دیگر احیا خواهیم کرد.

خانزادی افزود: کجایند یاوه گویان که ببینند زیر بار تحریم‌های مضحک آنها نهال انقلاب تنومند گشته است. آنها نفهمیدند که وعده الهی حق است و امروز با بیداری اسلامی در منطقه که الهام گرفته از حرکت رو به رشد ملت ایران است در سرازیری افول هستند. بی آبرویی و خفت چیزی است که در این چند سال نصیب آمریکا و همپیمانان او شده است. عظمت، شکوه و افتخار جمهوری اسلامی ایران ناشی از خود گذشتگی ملت ایران و نیروهای مسلح بوده است.

وی اظهار کرد: امروز پرچم شکوه انقلاب اسلامی بر عرشه ناوشکن‌های تمام ایرانی در اقیانوس‌ها در اهتزاز است. افتخار می کنیم که مظهر افتخار ملت در دریا هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در پایان، گفت‌: امروز 40 سال گذشت و فرزندان انقلاب که در گهواره‌ها بودند اکنون در سرپنجه‌ها هستند و انگشتانشان بر روی ماشه. فرزندان ایران اسلامی با اقتدار در دریا حضور دارند تا دشمن حتی فکر تجاوز به مرزهای ایران اسلامی به فکرش خطور نکند. ما این شکوه را مدیون انقلاب و بیداری ملت‌ همیشه در صحنه ایران هستیم و با مشتی محکم ایستاده‌ایم تا پاسخی دردآور برای دشمنان نظام باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها