jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۱۷۸۱۷۲   ۰۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۱:۲۵

AFC در گزارشی سرمربیان حاضر در جام ملت های آسیا را مورد بررسی قرار داد و نوشت: کارلوس کی‌روش به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا چشم دوخته است.

کی‌ روش بدنبال اولین قهرمانی در آسیا بعد از ۴۰ سال

به‌ گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، جام ملت‌ های آسیا تقریبا ۴۰ روز دیگر در کشور امارات آغاز می‌شود و تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز باید در این دوره از رقابت‌ها با تیم‌های یمن، ویتنام و عراق پیکار کند.

سایت AFC در گزارشی به معرفی سرمربیان حاضر در این رقابت‌ها پرداخته است و درباره گروه ایران نوشت: تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران قصد دارد برای اولین بار از سال ۱۹۷۶ این بار با هدایت کارلوس کی‌ روش ۶۵ ساله که از سال ۲۰۱۱ عهده دار هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است به مقام قهرمانی دست یابد. این مربی پرتغالی توانسته است تیم‌ ‌ملی ایران را به جام جهانی برساند.

همچنین سرچکو کاتانچ، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال عراق قرار است در این دوره از رقابت‌های هدایت عراقی‌ها را بر عهده داشته باشد.

سرمربی ۵۵ ساله اسلوونیایی در ماه سپتامبر به عنوان سرمربی جدید این کشور انتخاب شد.

او در کشورش یعنی در اسلوونی از احترام زیادی برخوردار است، چون توانست در سال ۲۰۰۲ اسلوونی را برای اولین بار به جام جهانی برساند.

پارک سانگ هیو ۵۹ ساله هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال ویتنام را برعهده دارد و توانسته است سطح این تیم را نسبت به گذشته افزایش دهد. این مربی با تجربه پیش‌تر هدایت تیم زیر ۲۳ ساله‌های ویتنام را هم برعهده داشت.

هم‌چنین یان کوچیان ۶۰ ساله نیز اخیرا هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال یمن را بر عهده گرفت. یمن یکی از سه کشوری است که برای اولین بار حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه می‌کند و حالا این مربی با تجربه به دنبال سطح نتایجی در خور و شایسته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر