jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۷۷۹۴۷   ۰۱ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۵:۰۱

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

دشمنان در پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ شکست خوردند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نوید پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی با دشمنان در صحبت‌های تحلیلگران غربی به چشم می‌خورد وبر ناتوانی خود در مقابله با ایران اذعان دارند.

دشمنان در پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ شکست خوردند

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرلشکر محمدعلی جعفری پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاحیه کنگره ملی سرداران و ۱۴۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان اظهار داشت: دشمنان می خواستند جلوی صدور انقلاب اسلامی را بگیرند اما در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما پیام خود را به جهان صادر کردیم.

وی افزود: گرچه دفاع مقدس ما هشت سال طول کشید اما بزرگ ترین درس انقلاب یعنی ایستادگی در برابر استکبار جهانی را در دنیا گسترش دادیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در تمام نا امنی و فتنه هایی که در ایران برپا شده است، آمریکا در پشت صحنه، حضور فعال داشته و از فتنه گران حمایت کرده است، ابراز داشت: آخرین مورد فتنه دی ماه سال قبل بود که همچون همیشه به نتیجه نرسید، مردم ما به قدری بصیرت بالایی دارند که تحت تاثیر نقشه های دشمنان قرار نگیرند.

دشمنان در پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ نیز شکست بزرگی خوردند

وی ادامه داد: دشمنان در پیاده سازی نقشه خاورمیانه بزرگ نیز شکست بزرگی خوردند، آنها می خواستند کشور کوچک و چهار وجبی خود را از نیل تا فرات گسترش دهند اما مقاومت لبنان با دریافت پیام انقلاب و دفاع مقدس ما که به سرتاسر جهان گسترش یافته بود در برابر آنها ایستادگی کرد.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: امروز کار اسرائیل به جایی رسیده است که در مقابل مردم غزه ایستادگی نمی تواند داشته باشد، آخرین شکست آنها را در هفته های گذشته مشاهده کردیم که چگونه در برابر موشک هایی که به سمت آنها شلیک شد ناتوان از دفاع بودند.

وی تاکید کرد: شکست استکبار در همه نقاط جهان از جمله یمن در حال رخ دادن است و در آینده نزدیک شاهد پیروزی قطعی یمنی ها خواهیم بود.

اذعان دشمنان بر ناتوانی خود در مقابله با ایران اسلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: شکسست مداوم استکبار جهانی در برنامه‌های دفاعی، نظامی، امنیتی و برنامه های سیاسی و اقتصادی را شاهد بودیم و امروز نوید پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی با دشمنان از زبان خود آنها و در صحبت های تحلیلگران غربی به چشم می خورد به نوعی که برخی تحلیلگران آمریکایی با این جمله که «تهران با تهدید و تحریم‌ها منفعل نخواهد شد و احتمال دارد مانند تهدیدات قبلی و برخلاف انتظارات، فشارهای وارده بر ایران نتیجه عکس بدهد» بر ناتوانی خود در مقابله با ایران اذعان و اعتراف کرده اند.

وی با بیان اینکه نظام آمریکا بر اساس تبعیض نژادی و خوی استکباری شکل گرفته و دلیل دشمنی آمریکا با ملت ایران ایستادگی و مخالفت با استکبار و نظام های استکباری است، تصریح کرد: توطئه دشمنان بر علیه ملت ایران تمامی نخواهد داشت چراکه تنها جامعه‌ای که در مقابل زورگویی استکبار ایستادگی کرده است ملت ایران است و تا زمانی که آمریکا همین رویه ظلم و استکبار را دنبال کند ایستادگی ملت ایران ادامه خواهد داشت.

کارشناس آمریکایی: رهبر ایران به دلیل شاخصه غلبه بر بحران با رهبران دیگر کشورها متمایز است

سرلشکر جعفری با بیان اینکه کارشناس دیگر آمریکایی این مسئله را مطرح ساخته است که رهبر ایران به دلیل شاخصه غلبه بر بحران با رهبران دیگر کشورها متمایز است، گفت: عوامل معنوی و نصرت الهی تا امروز شامل حال ملت ایران بوده است و یقین بدانید تا زمانی که در همین مسیر حرکت کنیم به حول و قوه الهی شکست در جامعه ما راه نخواهد داشت.

وی با اشاره به این صحبت از رهبر معظم انقلاب که اقتدار و هیمنه آمریکا رو به زوال و افول است، اظهار داشت: آمریکا توان ندارد یک آتش‌سوزی را در جنگل‌های خود خاموش کند، در واقع این افول در همه عرصه ها قابل مشاهده است به نوعی که آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در همه جنگ‌هایی که بر علیه ایران و یا ملت‌های مسلمان حامی و پیرو انقلاب اسلامی ترتیب داد شکست خورده است.

سخنان مهم امام خمینی (ره) که برای همه مسئولان و دولتمردان امروز قابل توجه است

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه امام خمینی (ره) صحبتی دارند که برای همه مسئولان و دولتمردان امروز قابل توجه است، ابراز داشت: ایشان این موضوع را مطرح می کنند که «نکته‌ مهمی که همه باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خارجه خود قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخوران تا کی ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ملت ایران را قبول دارند، به یقیین آنها مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی ما ندارند.»

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی در ادامه این صحبت می فرماید که «ما چه بخواهیم و نخواهیم صهیونیست ها و آمریکا در تعقیب ما خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی ما را لکه دار کنند، اما امروز همه مصیبت و عزای آمریکا در این است که نه تنها ملت ایران از تحت الحمایتی آنها خارج شده است که دیگران را نیز به خروج از سلطه جباران دعوت می کند»

وی تصریح کرد: امروز ۳۰ سال از فرمایش این امام خمینی (ره) می گذارد و ملت ایران در همین صراط مستقیم که امام خمینی (ره) برای ملت ایران ترسیم کرد پشت سر رهبر معظم انقلاب ایستاده است و شاهد نصرت و پیروزی برای پیمودن این راه به برکت خون شهیدان هستیم.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بزرگداشت شهدا را ادامه حرکت جهادی شهدا و شهادت می‌دانند و این امر نشان از اهمیت برگزاری چنین کنگره هایی دارد، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند شهدا تا زنده هستند با جان خود به جامعه بشارت می‌دهند و پس از شهادت نیز با شهادت خودشان بشارتگر به مردم هستند و ما در طول این سالها این امر را به وضوح در کشور خود شاهد بودیم.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار اصفهان در دفاع مقدس تاکید کرد: لشکرهای ۸ و ۱۴ از استان اصفهان از جمله لشکرهای خط‌شکن دفاع مقدس بودند و سرداران، رزمندگان و مردم اصفهان نقش تأثیرگذاری در سرنوشت جنگ و دفاع از ایران اسلامی ایفا کردند.

برخی مسئولان گوششان سنگین شده و دیگر پیام شهدا را نمی‌شنوند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره به صحبت رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ایثارگری و شهادت نهال انقلاب را زنده نگه داشته و به یک درخت تنومند کرده است، گفت: ایشان می فرمایند که تا زمانی که در قاموس و فرهنگ و منطق ما شهادت به همین شیوه ادامه داشته باشد هیچ قدرتی اعم از قدرت‌های استکباری و قوی‌‎تر از آنها نیز نمی‌توانند بر ملت ما فائق آیند.

سرلشکر جعفری با تصریح بر این نکته که برخی مسئولان گوششان سنگین شده و دیگر پیام شهدا را نمی‌شنوند، تصریح کرد: اگر دقت کنیم به وضوح پیام شهدا را خواهیم شنید و دیگر امید و گرایشی به غرب و شرق، کفر و الحاد نداشته و تنها به نصرت الهی و راه مقاومت امید خواهیم بست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر