jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۷۶۲۶۹   ۲۳ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۹:۰۵

سفیر ایران در انگلیس در مصاحبه با سی ان ان مطرح کرد؛

شکست آمریکا در اجماع بین المللی بر سر تحریم‌ های ایران

سفیر ایران در انگلیس گفت: آمریکا تحت فشار کشورهای مختلف ناچار شده بسیاری از کشورها را از تحریم ها مستثنی کند و این مبین ناکامی و شکست آمریکا در ایجاد اجماع بین المللی علیه ایران است.

شکست آمریکا در اجماع بین المللی بر سر تحریم‌ های ایران

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، سفیر ایران در انگلیس گفت: آمریکا در ایجاد اجماع بر سر تحریم های جدید خود علیه ایران شکست خورده است.

حمید بعیدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان‏ همچنین از علاقه مندی شرکت های متعددی اروپایی برای حضور در بازار ایران خبر داد و افزود: ما با کشورهای اروپایی در حال مذاکره ایم تا از حضور این شرکت ها حمایت و منافع آنها را تضمین کنیم.

بعیدی نژاد، لحن تند مقامات آمریکایی درباره ایران را کاملا عجولانه و غیرقابل پذیرش دانست که نتیجه ای جز شکست برای کاخ سفید در همراه کردن جامعه جهانی با تحریم های غیرقانونی علیه ایران نداشته است.

وی گفت: آمریکا تحت فشار کشورهای مختلف ناچار شده بسیاری از کشورها را از تحریم ها مستثنی کند و این مبین ناکامی و شکست آمریکا در ایجاد اجماع بین المللی علیه ایران است.

بعیدی نژاد افزود: هدف آمریکا، ایجاد جنگ روانی در جامعه و فلج کردن اقتصاد ایران بود اما جمهوری اسلامی ایران اکنون روش ها و ابزارهای مختلف را بکار گرفته و توانسته است بر این موضوع فائق آید و آمریکا به اهداف خود در به صفر رساندن صادرات نفت ایران نرسیده است.

وی درباره ادعاهای برخی تحلیلگران غربی مبنی بر اینکه ایران از فشار کنونی آمریکا بر عربستان در نتیجه قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مقتول سعودی نفع می برد،گفت: اگر این اتفاق باعث شود که درک غرب از سیاست های چند سال اخیر عربستان مبنی بر گسترش تهدید و ارعاب در منطقه و رفتار غرب در مقابل عربستان تغییر کند، این یک موفقیت بزرگ برای کل منطقه خواهد بود.

سفیر ایران در انگلیس افزود: اگر غرب اکنون متوجه شود که سیاست چشم پوشی بر رفتارهای عربستان سبب تهدید صلح و امنیت همه منطقه شده است و تلاش کند این اوضاع را تغییر دهد، چنین تحولی به نفع ما و منطقه خواهد بود.

بعیدی نژاد درباره نظر ایران در برقراری آتش بس در یمن با توجه به تلاش های اخیر وزیر امور خارجه انگلیس گفت: ایران همواره از آتش بس در یمن استقبال و احساس می کند دولت یمن هم از آن استقبال خواهد کرد اما مسئله اصلی این است که طرف مقابل یعنی ائتلاف عربستان و امارات بر راه حل های نظامی اصرار دارد و آماده پذیرش راه حل سیاسی و دیپلماتیک نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر