jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۱۷۵۳۵۸   ۱۹ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۱

سفارت آمریکا در عراق گزارش داده که این کشور چندین روز پس از اجرای دور دوم تحریم‌ها علیه ایران، معافیت ۴۵ روزه‌ای را در اختیار عراق قرار داده تا بتواند به واردات گاز طبیعی و ذخایر انرژی از ایران ادامه دهد.

معافیت ۴۵ روزه آمریکا به عراق برای واردات گاز و برق از ایران

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، خبرگزاری رویترز به نقل از سفارت آمریکا در عراق می‎گوید که این کشور چندین روز پس از اجرای دور دوم تحریم‌ها علیه ایران، معافیت ۴۵ روزه‌ای را در اختیار عراق قرار داده تا بتواند به واردات گاز طبیعی و ذخایر انرژی از ایران ادامه دهد.

بر اساس گزارش رویترز، سفارت آمریکا در عراق روز پنجشنبه با انتشار ویدئویی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است: آمریکا معافیت موقتی به مدت ۴۵ روز را در اختیار عراق قرار داده است تا بتواند به خرید گاز طبیعی و برق از ایران ادامه دهد.

در این ویدئو آمده است: این معافیت به عراق این فرصت را می‌دهد تا شروع به برداشتن گام‌هایی به سمت استقلال در زمینه انرژی کند.

روز دوشنبه ۵ نوامبر دور دوم تحریم‌های ایران از سوی آمریکا اجرایی شد و «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با وزیر خزانه داری این کشور گفت که چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه کشور‌هایی هستند که از تحریم نفتی ایران معاف شده‎اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر