jamejamonline
استان ها سیستان و بلوچستان کد خبر: ۱۱۷۴۱۴۶ ۱۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۹:۳۱

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک در شمال این استان سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 6 هزار و 262 میکروگرم بر متر مکعب معادل 42برابر حد مجاز برسد.

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 42 برابر حد مجاز رسید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا،محمود دیانتی اظهار داشت: بیشینه سرعت توفان در زابل به 112 کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در محدوده فرودگاه زابل به 400 متر کاهش داد.

وی با بیان اینکه باد شدید و گرد و خاک شهرستان زهک را نیز فرا گرفته است، افزود: هم اینک دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهرستان به 2 هزار متر کاهش یافته است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد شدید سایر نواحی شمال استان را نیز فرا گرفته و سبب کاهش دید و کیفیت هوا شده است.

دیانتی با بیان اینکه شمالی بودن جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر سبب کاهش دما در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان شده است، تصریح کرد: روند کاهش دما در شهر زابل شروع شده و امروز دمای این شهر در سردترین لحظات به هفت درجه سلسیوس رسیده که نسبت به زمان مشابه در روز گذشته سه درجه سردتر شده است.

توفان شن همراه با گرد و غبار شدید در آغازین روز هفته، (امروز شنبه) مدارس پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را به تعطیلی کشاند.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: