jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۱۱۹۹   ۲۶ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

در شرایطی که بسیاری از مردم درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند، عده‌ای همچنان به‌دنبال کشف عتیقه و فروش و خارج کردن این سرمایه‌های ملی از کشور بوده که البته و خوشبختانه به همت نیروهای حفاظت کشور، در بسیاری موارد هم ناکام می‌مانند. مثل کشف یک پیه‌سوز عتیقه مربوط به هزاره اول قبل از میلاد که توسط مأموران پاسگاه انتظامی بخش قهاوند کشف و ضبط شده و فرمانده نیروی انتظامی همدان به آن اشاره کرده است. سردار بخشعلی کامرانی صالح در تشریح این خبر گفته در پی وصول گزارشی مبنی بر نگهداری اشیای عتیقه توسط فردی در بخش قهاوند از توابع شهرستان همدان، موضوع بررسی شد و متهمان که دو برادر بودند، شناسایی و با اخذ مجوز قضایی در بازرسی از منزل آنان مقادیری هروئین و آلات و ادوات استعمال موادمخدر و همچنین یک قطعه شیء عتیقه کشف شد.

به گفته وی، در نظریه کارشناسان میراث فرهنگی مشخص شد، این شیء عتیقه یک پیهسوز قدیمی و دارای قدمتی تاریخی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است./جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر