jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۱۶۹۷۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۶:۳۸

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: انتظار آن است اربعین امسال را باشکوه‌تر از اربعین‌های گذشته برگزار کنیم.

مراسم اربعین امسال را با شکوه‌تر از گذشته برگزار می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان ایلام که به مناسب معارفه نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزار شد، اظهار داشت: حامل پیام سلام مقام معظم رهبری برای مردم استان ایلام و نیابتاً عرض سلام شما مردم مرزدار استان ایلام به محضر مقام معظم رهبری هستم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: مردم ایلام، مرزداران غیور که در طول جنگ رشادت را به حد اعلی رسانده و به رغم زندگی سخت و مشقت بار در کوه‌ها و تحمل رنج سرما و گرما اجازه ندادند، دشمن به اهداف پلید خود برسد.

وی با ذکر آمار3 هزار شهید ایلامی با توجه به جمعیت استان ایلام و 12 هزار جانباز آن را نعمتی برای استان ایلام دانست و خاطرنشان کرد: در میان خانواده شهدای استان ایلام خانواده‌هایی وجود دارد که چند نفر از فرزندان آنان به شهادت رسیده است و همین خانواده شهدای گرانقدر هستند که انقلاب را حفظ کرده‌اند.

وی به سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام اشاره کرد و گفت: سال 69 اولین سفر استانی مقام معظم رهبری به استان ایلام بود که انتخاب ایلام به عنوان اولین استان در سفرهای مقام معظم رهبری نشان از توجه و عنایت معظم له به استان ایلام و مردم ولایتمدار ایلام دارد.

محمدی گلپایگانی افتخار دیگر مردم ایلام را میزبانی زائران سیدالشهدا نام برد و ادغان داشت: یکی دیگر از افتخاراتی که استان ایلام را سرآمد استان‌های دیگر کشور کرده است میزبانی زائران اربعین حسینی است که انتظار آن است اربعین امسال را پرشکوه‌تر از اربعین‌های گذشته برگزار کنیم.

حادثه منا نمونه ای از ناتوانی حکام سعودی در برقراری امنیت حجاج بود

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به امنیت مراسم اربعین حسینی اشاره و افزود: در عربستان سالیانه بیش 2 میلیون نفر به حج می‌روند که حکام سعودی توان برقراری امنیت آنان را ندارند و حادثه اتفاق افتاده برای حجاج ایرانی نمونه‌ای از ناتوانی حکام سعودی در برقراری امنیت است اما در ایران و همین استان ایلام سالیانه بیش از 4 میلیون زائر به صورت پیاده که راهپیمایی به صورت پیاده خطراتی نیز دارد ولی به همت مردم و مسئولان در ایران و عراق تردد و در همه جا از آنان پذیرایی اما کوچکترین حادثه اتفاق نمی‌افتد.

محمدی گلپایگانی امنیت زئران اربعین را عنایت خداوند دانست و خاطر نشان کرد: برقراری امنیت و خادمی اربعین توسط استان ایلام افتخار دیگر این استان خوش نام است.

وی مردم ایلام را دلباخته اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست و افزود: مسئولان استان ایلام بدانند مردم ایلام سزاوار خدمات بیش از این هستند و هیچ مسئولی حق ندارد در برخورد با ارباب رجوع مماشات و کم کاری کند.

محمدی گلپایگانی در پایان از خدمات 17 ساله حجت الاسلام لطفی تقدیر و از خصایص ایشان به نیکی یاد کرد و گفت: امروز سربازی از سنگری به سنگر دیگر رفته و سرباز دیگر جای وی را گرفته است و این آمدن و رفت‌ها طبیعی بوده و ان شاالله تجارب حجت الاسلام لطفی برای حفظ نطام و پیشبرد اهداف مقدس آن استفاده می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر