jamejamonline
همدان کد خبر: ۱۱۶۸۶۲۴   ۱۵ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۰:۱۵

فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد:

انهدام 114 باند فعال حوزه قاچاق کالا در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان از شناسایی و انهدام 114 باند فعال حوزه قاچاق کالا در سطح استان خبر داد.

انهدام 114 باند فعال حوزه قاچاق کالا در همدان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،سردار بخشعلی کامرانی‌صالح در مراسم صبحگاه مشترک استان همدان به مناسبت هفته ناجا، با بیان اینکه امسال در هفته ناجا 110 برنامه مختلف در استان برگزار خواهد شد، با اشاره به مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان، این مهم را یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی عنوان و خاطرنشان کرد: در همین راستا 114 باند فعال در حوزه قاچاق شناسایی و منهدم شده است.
وی با اشاره به دستگیری 2 هزار و 500 نفر در حوزه مبارزه با قاچاق کالا گفت: ارزش ریالی کالاهای کشف شده 110 میلیارد تومان بوده و در این حوزه نیز با رشد 13 درصدی مواجه بودیم.
فرمانده انتظامی استان همدان از تشکیل 2 هزار و 100 پرونده در این زمینه خبر داد و تأکید کرد: ارزش ریالی 57 درصد کالاهای قاچاق بالای 100 میلیون تومان بوده است.
وی از انجام 5 هزار عملیات در حوزه مبارزه با موادمخدر و کشف چهار تن انواع مواد خبر داد و افزود: 2 هزار خرده‌فروش و 3 هزار مصرف‌کننده نیز در این زمینه دستگیر شده است.
وی با بیان اینکه 35 باند مواد مخدر در سطح استان شناسایی و متلاشی شد، ادامه داد: در این زمینه 108 دستگاه خودرو و 23 دستگاه موتورسیکلت توقیف شده است.
فرمانده انتظامی استان همدان از برگزاری 499 کارگاه آموزشی مقابله با مواد مخدر خبر داد و تأکید کرد: در سامانه 197؛ یک‌هزار نفر به صورت چهره به چهره و با هدف حل مشکلات آموزش داده شدند و 16 هزار تماس نیز با عنوان تقدیر، پیشنهاد و انتقادات از سوی مردم انجام شده است.
وی با بیان اینکه 19 باند سرقت طی نیمه نخست امسال در همدان متلاشی شده است، از دستگیری یک‌هزار نفر در این زمینه خبر داد و گفت: با تلاش مأموران انتظامی 150 سارق سابقه‌دار دستگیر شده که شامل سارق احشام، منزل و خودرو است.
وی از کاهش 20 درصدی تصادف در استان خبر داد و تأکید کرد: در نیمه نخست امسال صدور گذرنامه 18 هزار فقره، نظارت بر اماکن عمومی 4 هزار پرونده و صدور گواهینامه نیز به بیش از 221 هزار مورد بوده است.
کامرانی‌صالح شماره‌گذاری خودرو و موتورسیکلت در نیمه نخست امسال را 9 هزار مورد عنوان کرد و در ادامه با اشاره به آمار بالای نزاع‌های فردی، از رتبه دهم همدان در این زمینه سخن به میان آورد.
وی در پایان با اشاره به انجام 493 هزار تماس مردمی با مجموعه ناجا، از تشکیل 36 هزار فقره پرونده قضایی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: بیش از 200 هزار پرونده منجر به صدور احکام و ابلاغ شده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز گفت: نیروهای مسلح اعم از نظامی و انتظامی زینت حکومت الهی بوده و این عزیزان موجب عزت دین خدا هستند و اگر آنان از حریم دین حق دفاع نکنند دین خدا پایمال می شود.
آیت‌الله غیاث الدین طه محمدی با اشاره به همایش غرورآفرین بسیجیان ولایت در سراسر کشور افزود: جان و مال مردم به برکت این قوای قدرتمند در اقصی نقاط کشور حفظ می‌شود و خدا می‌داند که اگر این نیروها قدرتمند نباشند چه اتفاقی رخ خواهد داد.
وی با اشاره به وصیت امیرالمومنین برای امام حسن(ع) بیان کرد: تا نیروی انتظامی قدرتمند و منظم نباشد نمی‌توان به جامعه نظم داد چرا که انسان خودخواه و خودکامه، خودمحور و خودپرست است و همیشه می‌خواهد از مرز قانون عبور کند و آن وقت امنیت مردم را سلب می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان خطاب به نیروهای انتظامی گفت: شما باید در مقابل حربه‌ها و شگردهای دشمن قوی‌تر باشید چرا که حق ضعیف پایمال است و باید روز به روز بر توانمندی خود بیفزاییم.
وی با اشاره به ارزش وجایگاه پاسداری از امنیت گفت: یک ساعت پاسداری از حریم دین خدا و جان و مال و ناموس مردم ثوابش از عبادت هزار عابد در یک سال است که تمام روزها را روزه و شب‌ها را احیا بگیرد و این خیلی ارزشمند است.
امام جمعه شهر همدان گفت: پلیس آمریکا در سال چندین نفر را به ضرب گلوله از پای درمی آورند و در دادگاه هم قاتل تبرئه می‌شود و وقتی که آنان را با پلیس جامعه اسلامی مقایسه می‌کنیم باید قدردان و شکرگزار باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان عنوان کرد: کارکنان نیروی انتظامی با جانفشانی به وظیفه خود در قبال جامعه و مردم عمل می‌کنند و ما هم وظیفه داریم قدردان زحمات آنها باشیم.
استاندار همدان نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام وجود مشغول ایثار و فداکاری برای تأمین امنیت است، گفت: نیروی انتظامی با مشارکت مردم امنیت پایدار را در کشور ایجاد کرده است.
محمدناصر نیک‌بخت با اشاره به اینکه نیروهای انتظامی برای حفظ امنیت از هیچ ایثار و فداکاری و کوششی کوتاهی نکرده، افزود: نمی‌دانیم نیروی انتظامی چه زمانی خود در آسایش است چرا که طبق برآوردی که داریم نیروی انتظامی از روزهای آغازین سال با کمال قدرت در حفظ نظم و امنیت مردم تلاش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: هفته نیروی انتظامی فرصتی برای تقدیر از حافظان امنیت است چرا که پلیس با تمام وجود در تکاپوی تأمین امنیت در جامعه است.
نیک‌بخت تأکید کرد: امنیت امروز جامعه را مدیون همه نیروهای امنیتی و انتظامی هستیم و همایش اقتدار بسیجیان در روز پنج‌شنبه گذشته یک توفیق و یک رمز اقتدار بود.
استاندار همدان بیان کرد: امروز ایران اسلامی در سایه همین امنیت پایدار است که به توسعه می‌اندیشید و برنامه‌های توسعه‌ای را اجرا می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: