jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۶۷۸۹۱   ۱۱ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۳:۱۶

عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد درگفتگو با جام جم آنلاین؛

نرخ دلار بین ۸ هزار تا ۹ تومان خواهد شد

عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد گفت:مشکلات ونوسانات ارز در کشور به واسطه سیاست های غلط دولت اتفاق افتاد.

نرخ دلار بین ۸ هزار تا ۹ تومان خواهد شد

محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به اینکه اقتصاد یک علم است وباید بر مبنای آن هدف گذاری کرد تاکید کرد:۹۰ درصد واردات ارز با دولت است که خودش بزرگترین مصرف‌کننده دلار می باشد پس خیلی ساده باید دانست بازار در انحصار کامل واختیار دولت است و خودش قیمت ها را تعیین می کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اینکه قیمت تثبیت شده دلار در آینده چه میزان خواهد بود گفت: دولت می‌خواهد روی نرخی که روی سامانه نیما مشخص شده قیمت ارز را نگاه دارد و احتمالا با این وضعیت نرخ دلار بین ۸ هزار تا ۹ تومان خواهد شد.
وی درمورد اینکه آیا با رسیدن موج دوم تحریم‌های آمریکا تاثیری بر نرخ دلار خواهیم دید افزود:تحریم ها هیچ تاثیری بر کشور و نرخ دلار ندارد مگر اینکه دولت بخواهد اینگونه جابیاندازد که تحریم ها اثر گذاراست .
حسن نژاد تاکید کرد: دولت با ارقام خیلی شفاف وشیک بازی می کند تا به خواسته هایش ،حتی مصوب شدن لایحه FATF عمل شود، مردم بهتر است در این شرایط از خرید دلار پرهیز کنند و سرمایه گذاری خود را بصورت دیگری در بازار انجام دهند.
وی گفت : در این آشفته بازار، مردم ما هم فراموش کار شده اند، هفته گذشته که قیمت دلار 14 هزار تومان شد همه اظهار نگرانی ‌کردند ولی همین هفته بعد از رسیدن دلار به مرز 19 هزار تومان و کاهش مجداد به نرخ به ۱۴ هزار تومان ، حالا مردم می گویند ای وای چرا نرخ دلار کاهش پیدا کرده در صورتی که این همان نرخ هفته پیش بازار است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص اینکه بسته ارزی بانک مرکزی تا چه میزان تاثیرگذار در کاهش نرخ دلار بوده گفت:اولین وظیفه بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی است اما شاهد بودیم که بانک مرکزی این روند را رها کرد ولی بعد از اینکه به وظیفه اصلی خود بازگشت شاهدیم که نرخ دلار کاهش یافت وارزهای خانگی بیرون آمد.
وی تاکید کرد:اصل کار این است که دولت اگر بخواهند می تواند ارز به بازار تزریق کند و خیلی راحت می‌تواند آن را به نرخ اولیه بازگرداند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین به صحبت‌های رئیس‌جمهور در روز سوال مجلس از ایشان اشاره کرد و افزود: آقای روحانی گفت؛ اگر من اراده کنم همین امشب بانک مرکزی دلار را به قیمت سال قبل بر می‌گرداند این یعنی دولت خود می‌خواهد دلار اینطور گران شود و بدتر از این حرف آقای همتی بود که گفت؛ دلارها و ذخایر ارزی ناموس ما است بنابراین آن‌ها را به بازار ارز نخواهیم داد.
وی تاکید کرد:در هر صورت برنامه ریزی های اقتصادی باید جامع باشد و شرایطی فراهم شود که نقدینگی به سوی بخش های مولد اقتصادی مانند بخش تولید و بازارسرمایه سوق داده شود نه اینکه ارز با نوسانتش بازار تولید را متوقف کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر