jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۶۷۳۵۳ ۰۹ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۰۵

رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با جام‌جم آنلاین:

نتانیاهو هر ساله یک نمایش کمدی اجرا می کند

علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس گفت: رژیم‌صهیونیستی با داشتن بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته ای مهمترین و بزرگترین کانون خطر در غرب آسیا محسوب می شود و برای اینکه خود را از این اتهام مبرا کند فرافکنی کرده و ایران را در افکار عمومی جهان خطرناک توصیف می کند.

نتانیاهو هر ساله یک نمایش کمدی اجرا می کند

نماینده بروجرد و رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با جام جم آنلاین با بیان اینکه سیاستی که رژیم صهیونیستی در پیش گرفته هدف کاذب و دروغینی را ترسیم می کند افزود: نتانیاهو با نشان دادن تصاویر کمدی، قصد دارد به افکار عمومی جهان بگوید ایران خطری بزرگ برای منطقه است در حالیکه طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی،فعالیت ایران ۱۲ بار مورد تایید این سازمان قرار گرفته و تحت نظارت سازمان عمل شده، و رژیم صهیونیستی که هیچ نظارتی بر عملکردش وجود ندارد دارای ده ها بمب هسته ای است.

بروجردی با تاکید بر اینکه صحبت های نخست وزیر رژیم غاصب ،پوشالی و تحمیلی صهیونیستی در سازمان ملل جدی گرفته نمی شود گفت: شاهدیم که سخنان نتایاهو هر ساله به سخره گرفته می شود و سخنرانی وی هر سال به یک نمایش کمدی تبدیل می شود.

عضو کمیسیون امینت ملی وسیاست خارجی مجلس در خصوص اینکه چرا نتانیاهو تلاش می‌کند ایران را مرکز و محور گفتگوهایش قرار دهد یاد آور شد:نتانیاهو با جلب توجه جهان به سمت ایران قصد دارد رژیم پوشالی خود را از هرگونه اتهامی مبرا کند لذا با متهم کردن ایران به ساخت سلاح های اتمی تمام تلاش خود را می کند تا جهان را از جنایاتی که انجام می دهد غافل کرده و به سمت و سوی دیگری منعکس کند.

وی گفت: ایران بزرگترین و مهمترین کشوری است که در مقابل سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی به عنوان یک رژیم غاصب ایستاده و بزرگترین پشتوانه حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشمار می رود به همین دلیل شاهد مخالفت رژیم اشغالگر قدس با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

بروجردی در مورد همکاری آل سعود با رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد:در طول چند سال اخیر رژیم صهیونیستی با عربستان و آل سعود رابطه ویژه‌ای برقرار کرده و عملاً نوعی همپیمانی میان آنان ایجاد شده و با چنین پروژه‌های قصد دارند ضمن همکاری جدی با یکدیگر در عرصه مسائل اطلاعاتی و مسائل بین المللی جایگاه ایران را تضعیف نمایند.

وی در خصوص واکنش ایران نسبت به نمایش‌های نتانیاهو در سازمان های ملل متحد گفت:نباید سخنرانی نتانیاهو را جدی گرفت چون دنیا واکنش جدی به این اظهارات نشان نمی دهد و آنرا یک نمایش کمدی می داند.

بروجردی با اشاره نقش حمایتی آمریکا از رژیم صهیونیستی افزود:آمریکا در هر شرایطی حامی رژیم صهیونیستی است و اگر این حمایت نبود این رژیم غاضب نمی‌توانست به حیات خود در منطقه ادامه دهد بنابراین تنها حکومت درمقابل این رژیم را جمهوری اسلامی ایران می داند که باید بنا برسیاستهای اتخاذ شده، با هر شیوه ای تضعیف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر