jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۶۷۰۸۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۸:۱۵

ظریف در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس:

ادعاهای نتانیاهو بی پایه و اساس است

وزیر خارجه کشورمان گفت: ادعای جدید نتانیاهو اشتباه و بی پایه و اساس است همانطور که ادعاهای قبلی وی بی اساس بوده است.

ادعاهای نتانیاهو بی پایه و اساس است

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، محمدجواد ظریف در گفتگو با برنامه «فیس د نیشن» شبکه خبری سی بی اس آمریکا گفت نتانیاهو به طور دائم اتهاماتی ضد ایران مطرح کرده است. وی در سال 1992 مدعی شده بود ایران ظرف پنج سال به سلاح هسته ای دست پیدا می کند. نتانیاهو همچنین در سال 1996 گفته بود که ایران ظرف پنج سال دیگر به سلاح هسته ای دست پیدا می کند. وی حتی به طور رسمی در سخنرانی خود در کنگره آمریکا این اتهامات را تکرار کرده است.

وی افزود: وی (نتانیاهو) در حالی درباره توافق هسته ای ایران ابراز نگرانی کرده و هدف تضعیف توافق هسته ای ایران را دنبال کرده است که این توافق به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه سرزده ترین بازرسی های موجود در جهان را می دهد و ایران این بازرسی ها را پذیرفته است زیرا چیزی برای پنهان کردن ندارد. آژانس درباره ادعاهای قبلی نتانیاهو نیز تحقیق کرده است و این ادعاها رد شد و به نظر می رسد که نتانیاهو تنها در تلاش برای یافتن بهانه ای برای منحرف کردن اذهان است.

وزیر خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: اگر به خاطر داشته باشید نتانیاهو چند هفته پیش در کنار تاسیسات هسته ای دیمونا که یک تاسیسات ساخت بمب اتمی است ایران را به نابودی تهدید کرد و اکنون مدعی است که ایران آنها را به نابودی تهدید کرده است. این اتهامات بی پایه و اساس است. این ادعای جدید نتانیاهو اشتباه و بی پایه و اساس است همانطور که ادعاهای قبلی وی بی اساس بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر