jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۶۶۱۱۱ ۰۲ مهر ۱۳۹۷  |  ۱۸:۲۳

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دو بسته معیشتی برای آحاد مردم و اقشار آسیب‌پذیر فراهم شده است.

نوبخت: بودجه 98 را برای شرایط سخت‌تر تدوین می‌کنیم / تأکید بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دو بسته معیشتی برای آحاد مردم و اقشار آسیب‌پذیر فراهم شده است.

محمدباقر نوبخت که در جلسه برنامه اشتغال گسترده سخن می‌گفت، افزود: این دو بسته معیشتی تدوین شده و آقای رئیس جمهور نیز قبل از سفر خود تأکید داشت که هرچه سریعتر به اجرا برسد.

وی ادامه داد: تا زمانی که مردم آثار مثبت برنامه‌هایی را که دولت برای شرایط بدبینانه تدوین کرده، ببینند این دو بسته معیشتی حمایتی برای آنها اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره اشتغال و تولید گفت: نوسان در بازار ارز و دسترسی به آن و تعدیل قیمت ارز برای واحدهای تولیدی محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند و سیاست‌های دولت در جهت فعال نگه داشتن این واحدهای تولیدی است.

نوبخت ادامه داد: باید برای بدترین شرایط آماده باشیم و ما در سازمان برنامه و بودجه برنامه‌ای برای این شرایط بدبینانه تدوین کردیم تا در شرایطی که دریافتی‌ها به حداقل برسد چطور باید هزینه‌ها را مدیریت کنیم.

وی گفت: باید برای شرایط خوش‌بینانه هم امیدوار باشیم و برای این شرایط هم سازمان برنامه و بودجه برنامه‌هایی را در نظر دارد.

نوبخت افزود: موضوع دیگری که باید به آن توجه شود آثار سوء تحریم‌ها در زندگی مردم است و ما باید مشکلات معیشتی مردم را از آنها دور کنیم یا به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به بسته حمایتی از تولید گفت: ما بسته حمایتی از پیمانکاران و همکاران خود را نیز در نظر داریم که این همکاران ما دو دسته هستند؛ افرادی که با ما قرارداد دائمی دارند و افرادی که کار سازندگی می‌کنند و در کارگاه‌ها کار می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: پرداختی‌ها به طرح‌های عمرانی در سال جاری چندین برابر سال قبل است و امسال تا کنون 25هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت کرده‌ایم که گاهی این رقم در سال‌های گذشته در کل سال بسیار کمتر از این رقم بود.

نوبخت با اعلام اینکه "در بحث اشتغال منابع مفیدی در اختیار داریم"، گفت: باید از این منابع در جهت ایجاد سیاست‌های شغلی استفاده کنیم و امیدواریم با برگزاری این جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی استان‌ها آثار مطلوبی را برای مردم داشته باشیم.

‌رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بودجه سال آینده با توجه به شرایط بین المللی و تحریم‌های احتمالی برای بدترین شرایط آماده خواهد شد، ضمن اینکه شرایط مطلوب را هم در نظر خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: بودجه سال 1398 را با توجه به شرایط پیشِ‌رو و تحریم‌های احتمالی برای شرایط سخت از لحاظ درآمدهای نفتی و سایر درآمدها تدوین می‌کنیم تا بتوانیم پاسخگوی هزینه‌ها به‌ویژه هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر بوده و آن را مدیریت کنیم، در عین حال که شرایط مناسب و خوشبینانه را هم مد نظر داشته و در مورد آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر