انتخاب اعضای شوراهای شهر در سوریه

روز گذشته سوریه بعد از هفت سال چهره جنگ زده خود را به چهره کشوری با ثبات و درحال برگزاری انتخابات تغییر داد. از صبح دیروز مردم با حضور در پای صندوق‌های رای تلاش کردند بیش از 18 هزار نماینده عضو شوراهای شهر و استانی را انتخاب کنند. به گزارش ایرنا، در همین رابطه بیش از 6500 مرکز رای گیری در مناطق مختلف سوریه در نظر گرفته شده است. همچنین بیش از 40 هزار نفر خود را برای شوراها نامزد کرده‌اند تا بر سر 18 هزار و 478 کرسی شوراهای محلی سوریه در 88 حوزه انتخابی با هم رقابت کنند. وزارت اداره محلی سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد تمامی اقدامات و تجهیزات مناسب برای برگزاری انتخابات از جمله صندوق‌ها و برگه‌های رای، نوشت افزار و جایگاه‌های ویژه برای نوشتن اسامی نامزدها به صورت محرمانه و امن تامین شده است.
کد خبر: ۱۱۶۵۰۶۴

شوراهای محلی در سوریه با هدف تمرکززدایی و افزایش نقش مردم در اداره امور شهر و روستا تاسیس شده است. دولت سوریه خواستار مشارکت گسترده شهروندان در این انتخابات شده بود، چرا که انتخاب نمایندگانی که بتوانند در مرحله بازسازی پس از پیروزیهای بزرگ ارتش علیه تروریسم، وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند، اهمیت فراوانی دارد. بشار اسد، رئیسجمهور سوریه سوم تیر ماه گذشته زمان برگزاری انتخابات شوراهای محلی و استانی را اعلام کرد.

در یک تحول دیگر صبح روز گذشته صدای چند انفجار در فرودگاه بینالمللی دمشق شنیده شد. منابع خبری سوریه در توضیح این حوادث گفتند این انفجارها در نتیجه مقابله پدافند موشکی ارتش با حمله موشکی رژیم صهیونیستی بودهاست. به گزارش سانا، شنبهشب اعلام شد رژیم صهیونیستی به حومه فرودگاه دمشق حمله موشکی کرده است، اما بلافاصله پدافند موشکی ارتش سوریه به این حمله واکنش نشان داده است.

یک منبع نظامی سوریه گفت پدافند موشکی این کشور موفق شد چند موشک رژیم صهیونیستی را رهگیری و منهدم کند. گفته میشود رژیم صهیونیستی در این حمله هوایی، شش فروند موشک شلیک کرده، اما هیچ یک از موشکها به زمین اصابت نکرده است. شبکه خبری العالم گزارش داد، با واکنش بموقع پدافند هوایی ارتش سوریه، تجاوز صهیونیستها بیاثر ماند و آنها به هیچ یک از اهداف خود نرسیدند.

برخی فعالان سوری ادعا کردند، انفجارها ناشی از حمله موشکی اسرائیلی بود، که انبارهای مهمات و محمولههای تسلیحاتی را که جدیدا به دمشق رسیده بود، هدف قرار گرفته که خسارتهای مالی برجای گذاشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها