jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۴۷۱۲ ۲۵ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دوسوم آمریکایی‌ها می‌گویند در انتخابات آتی کنگره به نمایندگان کنونی رأی نمی‌دهند طبق نظرسنجی موسسه راسموسن ریپورتس در آمریکا، دو رأی دهنده از هر سه رای‌دهنده آمریکایی مخالف رای دادن به نمایندگان کنونی کنگره این کشور هستند. نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۵ درصد رای‌دهندگان احتمالی در انتخابات 15 آبان (6 نوامبر) میان دوره‌ای کنگره می‌گویند احتمال دارد به افرادی غیر از نمایندگان کنونی رای دهند. در این نظرسنجی که به صورت تلفنی و آنلاین گرفته شده، ۳۳ درصد هم اعلام کرده‌اند به احتمال خیلی زیاد به همین نمایندگان کنونی کنگره رای می‌دهند. در نظرسنجی انتخابات میاندوره‌ای ۲۰۱۶ تنها ۲۸ درصد مخالفتشان را با دادن رای به نمایندگان وقت کنگره اعلام کرده بودند. انتخابات میان دوره‌ای کنگره امسال برای رئیس جمهور آمریکا حکم مرگ و زندگی را دارد؛ در صورتی که جمهوریخواهان شکست بخورند، مسیر شکست ترامپ در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری هموارتر می‌شود. / فارس و مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر