وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با اشپیگل:

ایران ممکن است غنی سازی اورانیوم را افزایش دهد

وزیر خارجه ایران در گفتگو با اشپیگل تاکید کرد در صورت منفعل بودن اروپا در برابر خروج آمریکا از برجام احتمال افزایش غنی سازی اورانیوم از سوی ایران وجود دارد.
کد خبر: ۱۱۶۴۵۲۲
ایران ممکن است غنی سازی اورانیوم را افزایش دهد

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محمدجواد ظریف در گفتگو با مجله آلمانی اشپیگل اظهار داشت: چنانچه اتحادیه اروپا در برخورد با خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران به برخورد منفعلانه خود ادامه دهد، این امکان و احتمال وجود دارد که تهران غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد.

وی در ادامه این گفتگو افزود:اروپایی‌ها و کشورهای دیگر امضاکننده توافق هسته ای با ایران باید برای جبران تحریم‌های آمریکا دست به کار شوند.

وزیر خارجه ایران همچنین خاطر نشان کرد: چنانچه تعادل میان دادن و گرفتن بر هم بخورد ایران واکنش نشان خواهد داد. این واکنش می تواند اقدامی جز خروج از برجام بوده و ایران دست به افزایش غنی سازی اورانیوم بزند.

وزیر امورخارجه ایران در ادامه این گفتگو در خصوص احتمال مذاکره تهران - واشنگتن تصریح کرد: در حال حاضر دلیلی برای گفتگو با آمریکا نمی بینیم. تنها در صورتی که آمریکا بار دیگر به توافق هسته ای ( برجام) بازگردد می توان درباره گفتگوی دوجانبه تصمیم گیری کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها