رئیس جمهور عراق حمله به کنسولگری ایران در بصره را محکوم کرد

رئیس‌جمهور عراق حمله روز جمعه عناصر نفوذی و اغتشاشگر به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره را محکوم کرد.
کد خبر: ۱۱۶۳۳۹۹
رئیس جمهور عراق حمله به کنسولگری ایران در بصره را محکوم کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره را محکوم کرد و خواستار تحقیق فوری در این زمینه شد.

خبر دیگر اینکه "حسن العاقولی" نماینده ائتلاف سائرون در نشستی خبری گفت که در نشست امروز پارلمان که با حضور 172 نماینده و حیدر العبادی نخست‌وزیر و استاندار بصره و شماری از وزرا برگزار شد همه نقطه نظرات خود را مطرح کردند اما پاسخ نخست‌وزیر در زمینه بحران بصره قانع کننده نبود.

وی از العبادی خواست که استعفا و از مردم عذرخواهی کند.

این نماینده عراقی همچنین با تاکید بر ضرورت تلاش برای تشکیل دولتی قوی که خواسته‌های مردم را برآورده کند گفت: ما خواستار گام‌های جدی هستیم.

پیش از این ائتلاف الفتح خواستار استعفای دولت شده بود.

استان بصره از چند ماه قبل شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به وضعیت بد خدمت‌رسانی است تا اینکه از چند روز قبل برخی از عوامل نفوذی دشمن و عناصر فرصت طلب در صف معترضان رخنه کرده و دست به کشتار مردم و اقدامات خرابکارانه از جمله به آتش کشیدن مقرهای احزاب و مراکز دولتی و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این استان زدند.

نمایندگان پارلمان عراق امروز شنبه نشستی فوق العاده برای بررسی اوضاع بصره با حضور حیدر العبادی نخست‌وزیر، قاسم الأعرجی وزیر کشور، عرفان الحیالی وزیر دفاع، حسن الجنابی وزیر منابع آبی، آن نافع وزیر سازندگی، عدیله حمود وزیر بهداشت و اسعد العیدانی استاندار بصره برگزار کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها