قائم‌مقام رسانه ملی در اختتامیه شانزدهمین همایش پیرغلامان حسینی:

برای گذر از بحران‌ها به عاشورا پناه ببریم

قائم‌مقام رسانه ملی در آیین اختتامیه شانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی که در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: امروز کشور و ملت به انواع گرفتاری‌ها و آزمایش‌ها مبتلاست و برای عبور از بحران‌ها و بلاهای کشور باید به مکتب عاشورا پناه ببریم و سعادت دنیا و آخرت ما در گرو پیروی از نهضت عاشوراست.
کد خبر: ۱۱۶۳۲۹۴

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم با بیان این‌که پیرغلام حسینی عنوان زیبایی است که با حرمت و حریمش، صفای دل و معنویت باطن ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: شما پرچم‌داران، طلیعه‌داران و سنگربانان طلیعه مقدس حضرت حسین(ع) هستید و حضور شما دوام حرکت عاشورایی را همچنان موثر و پایدار نگه داشته است.

قائم مقام رسانه ملی با تاکید بر این‌که هر وقت از هر زاویه‌ای به بحر عظیم و اقیانوس بی‌کران و فرهنگ غنی عاشورا نگاه می‌کنیم ناگفته‌های فراوانی در آن وجود دارد، تصریح کرد: باید همچنان حماسه عاشورا را نقل کرد و از آن درس و پند گرفت؛ چراکه همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست.

موسوی مقدم به بخشی از بیانات شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی اشاره کرد و افزود: حسین علیه‌السلام چه از نظر قدرت و قوت حماسه، سرود انسانیت است. در حماسه عاشورا انواع خصلت‌های والای انسانی مانند صبر، کرامت، عزت نفس، آزادی‌خواهی، صداقت و حفظ آرامش روانی در سخت‌ترین شرایط در برابر انواع زشتی‌ها، قضاوت‌ها و بی‌رحمی‌ها قرار گرفته است.

قائم مقام رسانه ملی تاکید کرد: حسین علیه‌السلام از آغاز تا همیشه تاریخ، سرود انسانیت است و از آنجا که این نهضت آغاز شد، اساسا هر آنچه را که حضرت بیان فرمود، حول انسانیت و ارزش‌های انسانی متمرکز شده است.

وی با اشاره به این‌که حسین علیه‌السلام سرود انسانیت برای همه ظالمان، متکاثران و فزون‌خواهان عالم است، گفت: در شرایط امروز و در قرن بیست‌ویکم متاسفانه به این شرایط گرفتار شدیم که حاکمان ابرقدرت نه تنها دین ندارند، بلکه آزادمرد هم
نیستند.

قائم مقام رسانه ملی با بیان این‌که فریاد عاشورا امروز در جهان طنین‌افکن شده است، تاکید کرد: امروز سردمداران قرن بیست‌ویکم به بهانه‌های واهی به مردم مظلوم جهان و کشورهای اسلامی مانند یمن، عراق، سوریه، میانمار، نیجریه، افغانستان و فلسطین حمله می‌کنند و مردم به ناحق کشته می‌شوند.

وی خطاب به سران کشورهای ابرقدرت گفت: اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید و به کودکان مظلوم و بی‌دفاع رحم کنید؛ چرا موشک‌هایتان بر سر کودکان، بیمارستان‌ها و مدارس فرود می‌آید.

قائم مقام رئیس رسانه ملی با تاکید بر این‌که حسین بن علی به مظلومان عالم سرود انسانیت آموخت، تصریح کرد: شما مسلمانان باید در برابر ظالمان و ستمگران ایستادگی کنید و ثبات قدم داشته باشید و حسین بن علی را الگوی خود قرار دهید؛ چراکه فریاد حسین بن علی هم‌اکنون هم بلند است و این فریاد انسانیت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم با اشاره به این‌که حکام امروز دنیا، از حقوق بشر سخن می‌گویند ولی حقوق اولیه انسان‌ها را زیر پا گذاشته و آنها را به مسلخ می‌برند، گفت: حسین‌بن‌علی سرود انسانیت را به پیروانش گوشزد کرده و می‌گوید که دین واقعی را برگزینید که سعادت دنیا و آخرت شما در آن خواهد بود و بدانید که حرمت و شرف شما در گرو احترام به دین و باورمندی آن است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها